Itálie je nádhernou zemí, která se může chlubit nejen přírodními krásami, bohatou kulturou a skvělou gastronomií. Díky této rozmanitosti Itálii běžně navštěvuje řada turistů, což příliš neplatí o dnešních dnech. Nechte se Itálií okouzlit a poznejte její nejkrásnější místa. 

Městečko Cinque Terre

Opravdu jedinečné místo, na které jezdí řada osob i jen za pořízením pouhé fotografie. Jedná se o pět italských vesniček, které jsou postaveny na skalách. Leží v oblasti Liguriena a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Barevné domky na srázech vás opravdu překvapí na první pohled. Zamířit můžete do městeček Manarola, Monterosso al Mare, Corniglia, Riomaggiore a Vernazza.

Vesuv a Pompeje

Pojedete-li blízko Neapole, nezapomeňte na výšlap na Vesuv. Jedná se o stále činnou sopku a nahlédnout můžete do jejího kráteru. Na Vesuv se nedostanete lanovkou, ale pouze pěšky. A když už na Vesuvu budete, nezapomeňte ani na návštěvu Pompejí, které byly pohřbeny pod vrstvou lávy a popelu.

Ischia

Objevte italský ostrov Ischia, který se může pyšnit termálními prameny. I těch si totiž v Itálii můžete užívat. Užívat si zde můžete pobytu v termálních parcích, kterým vévodí Poseidonovy zahrady. Právě v nich na vás čeká na 22 bazénů s minerální vodou. Těšit se však můžete i na krásné pláže u moře či nádhernou přírodu.

Nejmenší státy

V Itálii byste neměli vynechat ani návštěvu dvou nejmenších států světa, a to krásného Vatikánu, ve kterém naleznete ty nejslavnější památky na světě. Druhým státem je San Marino, které leží nedaleko Rimini.

Cascata delle Marmore

Tyto vodopády jsou nejstaršími a nejvyššími umělými vodopády na světě. Vytvořili je Římané již v roce 271 p. n. l., když přesměrovali řeku Velino do Nery. Procházet se zde můžete po stezce, která vede podél vodopádu a vše si náležitě prohlédnou. Vodopády najdete nedaleko města Terni v Umbrii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup