Hledáte inspiraci pro dovolenou a rádi byste navštívili ty nejkrásnější pláže v Evropě? Nemusíte jezdit, ani létat příliš daleko, abyste se cítili jako v ráji. Stačí objevit krásné pláže na našem kontinentě. Kde je můžete najít?

Spiaggia dei conigli, Itálie

Jedna z nejkrásnějších pláží v Evropě na vás čeká v Itálii, a to na sicilském ostrůvku Lampedusa, který má rozlohu kolem 20 km čtverečních. Místní pláž Spiaggia dei conigli je tvořena dokonale bílým pískem a nechybí průzračná voda a velmi pozvolný vstup do vody. Právě zde najdete ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Bohužel tato pláž je již tak známá, že bývá v období sezóny plně obsazena.

Falésia, Portugalsko

Dokonalé pláže na vás čekají také v Portugalsku, které se může pyšnit dlouhými nekončícími plážemi, na kterých je vždy dost místa. V rybářském městečku ležícím v samotném srdci Algarve na vás totiž čeká pláž Falésia, která je lemována vznosnými útesy. Tato pláž je jedinečná i svým typicky oranžově zbarveným pískem.

Playa de Ses Illetes, Španělsko

Další nádherná pláž, tentokrát ležící na jednom z nejhezčích baleárských ostrovů Formentera. Patří mezi oblíbené letní destinace a čeká zde na vás opravdu nádherná pláž s bílým pískem a dokonale čistým mořem.

Balos Lagoon, Kréta

Nesmírně fotogenická pláž s opravdu zajímavým tvarem. Právě zde na vás čeká nesmírně jemný písek a pozvolný vstup do vody, které ocení především rodiny s dětmi. Tato pláž se nachází asi 10 km severně od známého letoviska Kissamos. Pláž je jakousi spojnicí mezi malým ostrůvkem a pevninou. Vypadá opravdu jedinečně.

Elafonisi, Řecko

Další opravdu nádherná pláž na vás čeká v Řecku. Na první pohled tato pláž připomíná spíše karibská letoviska. Nachází se také na ostrově Kréta a je specifická především svým zajímavým zbarvením písku, který pod určitým úhlem působí až jako růžově zbarvený.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup