ibiza
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Čím dál oblíbenější je v posledních letech španělský ostrov Ibiza, který si získal velkou popularitu zejména u mladých lidí z celého světa. Ibiza leží ve Středozemním moři a je součástí Baleárského souostroví. Na ostrově žije více než 100 000 obyvatel, z toho asi deset procent tvoří cizinci. Ibiza je lákavým místem na prázdniny nebo dovolenou nejen pro mladší ročníky, ale díky krásným plážím, čistému moři, pěkné přírodě a historickým památkám může zaujmout i starší cestovatele. Nejvíce je ale Ibiza proslulá jako ostrov plný zábavy, kde se neustále konají velké taneční party, hudební akce, festivaly a spousta dalších událostí. Přímo na Ibize je také největší taneční klub na světě – Privilege.

Dovolená na Ibize

Španělský ostrov Ibiza je ideálním místem na dovolenou nejen pro ty, které lákají místní party a hudební festivaly, ale hodí se i pro rodiny s dětmi. Pro ně je určený např. velký aquapark Aguamar, který je umístěný u pláže Playa d’en Bossa (nejdelší pláž na celé Ibize). Skvělé podmínky jsou zde i pro provozování různých vodních sportů, na své si tu přijdou např. milovníci plachtění, potápění nebo šnorchlování.

Na Ibize nepřijdou zkrátka ani ti, kteří si svoji zahraniční dovolenou neumějí představit bez nákupů. Kromě běžných obchodů stojí na Ibize za návštěvu především místní trhy, na kterých si můžeme koupit např. oblečení, šperky nebo různé ručně vyráběné zboží. Z historických památek patří k těm nejzajímavějším např. jeskyně Es Culleram s chrámem bohyně Tanit nebo maurské hradby Starého Města.

Doprava na Ibizu

Protože je Ibiza ostrov, doprava na ni přichází v úvahu buď letecky nebo kombinací trajektu a jiného druhu dopravy. Rychlejší a pohodlnější je ale samozřejmě cesta letadlem, která z Prahy trvá necelé tři hodiny. Na Ibizu létá i celá řada nízkonákladových leteckých společností, díky nimž tak můžeme letenky sehnat i za velmi nízké částky – zpáteční letenka nás pak může vyjít na cenu kolem tří tisíc korun.

Pokud jde o dopravu v rámci samotného ostrova Ibiza, tak na něm máme možnost využít např. autobusové linky nebo taxíky, případně si na místě zapůjčit automobil, jízdní kolo nebo skútr. Hodně oblíbené jsou také výlety lodí na okolní ostrovy.

Počasí na Ibize

Počasí v této oblasti ovlivňuje středomořské klima a díky tomu tak na Ibize panují ideální podmínky pro dovolenou u moře. Nejtepleji je zde v období našich letních prázdnin, kdy se teploty pohybují mezi 26 až 30 stupni Celsia, navíc během léta na Ibize prakticky vůbec neprší. Pěkné počasí je tu i během jara a podzimu a ani v zimních měsících nejsou na Ibize žádné velké mrazy – v nejchladnějším období se průměrné teploty pohybují okolo 15 stupňů Celsia. Zatímco v létě zde neprší skoro vůbec, nejdeštivějšími měsíci jsou na Ibize listopad a prosinec.

Ibiza last minute

Ibiza patří mezi velmi žádané destinace i u nás v Česku a tak se můžeme se zájezdy na tento ostrov setkat u řady našich cestovních kanceláří. Některé z nich pak nabízejí i velmi výhodné zájezdy na Ibizu last minute, se kterými tak můžeme spoustu peněz ušetřit. Last minute zájezdy na Ibizu najdeme např. v nabídce CK Fischer, Firo Tour, Čedoku a mnoha dalších cestovních kanceláří. Nabídka zájezdů, ale i samostatných letenek je velmi široká a vybrat si můžeme nejen z klasických pobytových zájezdů, ale třeba i ze speciálních víkendových pobytů. Hlavní sezóna je na tomto ostrově od května do října a – podobně jako u jiných destinací – platí, že nejvíce turistů sem létá v období letních prázdnin. Pro ty, co mají rádi spíše klidnější atmosféru, pak může být vhodnější zvolit cestu např. na září či říjen, kdy je na Ibize méně lidí, ale stále velmi příjemné teploty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup