kypr-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Vzhledem k tomu, že Kypr leží na ostrově, prakticky jedinou možností dopravy do této země je letecké spojení. Kromě něho se sice lze na Kypr dostat i trajektem, tato doprava ale není pravidelná a jedná se pouze o tzv. výletní plavby. Jaké je letecké spojení mezi Českou republikou a Kyprem, jaká je doba letu a cena zpáteční letenky na Kypr a jaké možnosti mají lidé, kteří chtějí na Kypr, ale bojí se cestovat letadlem?

Letecká doprava na Kypr

Letecké spojení mezi Českou republikou a Kyprem je velmi dobré a velkou výhodou je i to, že nemusíte letět pouze z Prahy. Kromě ruzyňského letiště je možné na Kypr odletět i z Brna nebo Ostravy. Z pražského letiště Václava Havla odlétá na Kypr celá řada spojů, nejrychlejší jsou přímé spoje od ČSA nebo Smartwings. Přímý let na kyperské letiště Larnaka trvá 3 hodiny a 25 minut, jeho nevýhodou je ale poměrně vysoká cena (nad 10 000 Kč). Alternativou jsou pak lety s mezipřistáním, které sice trvají o dvě hodiny déle, ale jsou podstatně levnější.

Doprava trajektem na Kypr

Pokud máte z letadel strach, existuje i možnost, jak se na Kypr dostat, aniž byste museli cestovat tímto dopravním prostředkem. Na Kypr se tak můžete dostat i trajektem, ale je třeba říct, že v současné době není žádná pravidelná linka, která by toto spojení realizovala a tak jediným řešením jsou sezónní výletní plavby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup