Spojené arabské emiráty jsou jednou z oblíbených exotických zemí, kde turisté z celého světa tráví svoji dovolenou. Jedná se o federaci sedmi emirátů (Abú Dhabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Rás al-Chajma, Umm al-Kuvajn a Šardžá). SAE leží na východě Arabského poloostrova, v jihozápadní části Asie. Jejich sousedními zeměmi jsou Saúdská Arábie a Omán, přes moře pak Katar, Pákistán a Írán.
Ve Spojených arabských emirátech žije více než 9 milionů lidí a země má rozlohu 83 600 km². Hlavním městem Spojených arabských emirátů je Abú Dhabí. Úředním jazykem je zde arabština a jako náboženství převažuje islám. Zajímavé je národnostní složení této země – občané Spojených arabských emirátů totiž tvoří pouhou pětinu obyvatelstva, plných 80 procent pak dělají přistěhovalci z jiných asijských zemí – zejména z Pákistánu, Indie, Bangladéše a Íránu. Neobvyklé je i to, že asi 95 procent území SAE je neobydlené a drtivá většina obyvatel žije na pobřeží, většina z nich pak v Dubaji nebo Abú Dhabí.
Ke vzniku Spojených arabských emirátů došlo 2. prosince roku 1971, kdy ze země odešla britská vojska. Dnes se jedná o federaci, v jejímž čele stojí prezident a předseda vlády. Oficiální měnou ve Spojených arabských emirátech je dirham. Spojené arabské emiráty jsou velmi bohatou zemí a to především díky těžbě ropy a zemního plynu. Hodně rozvinutý je zde i průmysl, naopak zemědělství zde hraje spíše okrajovou roli.
Mezi hlavní důvody, proč jsou Spojené arabské emiráty u českých turistů tak oblíbené, patří nejen krásné a horké počasí a skvělé podmínky ke koupání, ale také skutečnost, že od března roku 2014 byla pro naše občany zrušena vízová povinnost. To se příznivě odrazilo jednak na stoupajícím zájmu o dovolenou v této zemi, ale i na cenách zájezdů, které klesly.