tunisko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Díky svojí bohaté historii má Tunisko na svém území spoustu krásných památek, které zaujmou ty, co se zajímají o historii. Mnoho zajímavých pamětihodností se nachází přímo v hlavním městě Tunisu, ale celou řadu významných staveb najdeme i na dalších místech v této zemi. Pokud se chceme vydat do Tuniska na poznávací výlet, které historické památky bychom neměli při naší cestě vynechat? Máme pro vás tipy na čtyři známá místa, jež byste si při návštěvě Tunisu rozhodně neměli nechat ujít.

Kartágo

Jedním z nejznámějších míst v celém Tunisu jsou ruiny antického města Kartága, jež patří mezi vyhledávaná místa u turistů z celého světa. Kartágo je jedno z nejstarších měst na světě a v jeho rámci si můžeme prohlédnout např. pozůstatky římského divadla, Antoniovy lázně, kopec Byrsa Hill nebo muzeum Kartága.

Koloseum v El Jem

Další památkou, jež stojí za naši pozornost, je koloseum ve městě El Jem, které leží ve středním Tunisku. Jedná se o bývalý římský amfiteátr, do kterého se v jeho době vešlo až 40 000 lidí. Začal se stavět v roce 230 n.l. za vlády císaře Gordiána a dnes se jedná o nejlépe zachovalý římský amfiteátr na světě.

Sidi bou Said

Tato krásná vesnička je předměstím hlavního města Tunisu a dostat se do ní můžeme např. příměstskou vlakovou dopravou. Je proslulá mimo jiné i díky tomu, že se zde natáčel známý film o Angelice. Dnes je tato lokalita jednou z nejoblíbenějších turistických destinací.

Bulla Regia

Starověké městečko, které se nachází v severní části Tuniska. Je známé především díky svým unikátním podzemním vilám z období 2.až 3.st. po Kr. V minulosti byla Bulla Regia jedním z nejbohatších měst v celé severní Africe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup