recko-dalnice
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Jestliže se rozhodnete jet do Řecka autem, ještě před cestou je důležité zjistit si všechny základní informace o řecké síti dálnic a o dopravních předpisech, které v Řecku platí. Situace je zde podstatně odlišná od České republiky a tak se před cestou určitě nezapomeňte seznámit se všemi podstatnými dopravními zákony, jež v této zemi platí. Jak je na tom Řecko pokud jde o maximální povolenou rychlost a na které dopravní předpisy bychom si měli dát největší pozor?

Rychlostní limity v Řecku

Maximální povolená rychlost je v Řecku na obecních silnicích stejná jako u nás, tedy 50 km/h. Mimo obec se pak smí jet rychlostí maximálně 90 km/h a konečně na dálnicích je nejvyšší povolená rychlost 120 km/h. Na rozdíl od Česka se v Řecku nemusí během dne povinně svítit.

Silniční zákony v Řecku

Na dodržování dopravních předpisů je třeba si dát v Řecku velký pozor, protože jinak nám hrozí pokuty, které jsou zde poměrně vysoké. Stejně jako u nás je povinné používání bezpečnostních pásů nebo zákaz používání mobilního telefonu pří řízení auta. Pokud jde o povolenou hladinu alkoholu v krvi, tak ti, co mají řidičský průkaz déle než 2 roky mohou mít max. 0,5 promile alkoholu, ostatní pak nejvýše 0,2 promile.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup