Dnes vám vnutíme důvody, proč rozhodně navštívit Benátky. Protože ty jsou oblíbeným dostavníkem zamilovaných. Lákají ročně desetitisíce návštěvníků z celého světa právě na svou unikátní architekturu, historii, ale také kulturu.

Romantická dovolená

… to je hlavní důvod, proč navštívit Itálii. Není lepšího místa na romantickou svatební dovolenou. První kroky novomanželů by však měly směřovat do galerií, jako je například galerie Gallerie dell’Accademia, kde naleznete největší benátské sbírky vůbec a umělce, jako je Carpaccio, Canaletto, Giovanni Bellini, Giorgione, Lorenzo Lotto, Mantegna, Rocco Marconi, Tiepolo nebo Leonardo da Vinci.

Nutnost obdivovat každý kanál, na který narazíte

… ale také každý most, který překročíte. Nic dalšího totiž neuvidíte. Doplňte tuto nezbytnost na vašem seznamu věcí, které musíte splnit než umřete a přidejte si k tomu mp3 skladby od Vivaldiho v La Fenice divadle. Teprve pak nasáknete tu pravou italskou atmosféru…

Architektura kam se podíváš

Pýchou země je především architektura. Musíte tak pohlédnout na veškeré kopule a věžičky v nebesích, které střetnete během svých romantických líbankových procházek. Palazzo Ducale je například nejcennější benátská architektura, ale za vidění stojí i mnoho dalších soukromých paláců, které lemují toto město.

Utraťte veškeré peníze

Další nutnost, proč jet do Benátek – abyste navštívili trhy Rialto, kde se mísí barvy i chuti. A místní s vámi milerádi pokecají. Je to rovněž místo plné specifického italského koření a místo, kde můžete ukořistit nějaký ten italský tradiční recept…

Maska

Nejlepším dekoračním úlovkem do vašeho domova je maska, kterou lze koupit na benátském karnevalu, který se v Benátkách páchá v období února. Tyto masky jsou opravdu honosné a velkolepé, počítejte proto také s výraznou částkou za ně.

Polib mě

Dalším úkolem v Benátkách je se líbat. Všude a celých den, ne ale se všemi, ač Italové jsou pověstní až přehnaně vřelými pozdravy. Navštivte most vzdechů, se kterým se pojí legenda, že tento název vymyslel v devatenáctém století sám Lord Byron, který jej odvodil od vzdychajících vězňů, kteří se z tohoto místa koukali před svou popravou na Benátky. Jiná legenda zase praví, že pokud se políbíte na gondole při západu slunce pod tímto mostem, pak vaše láska vydrží navěky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup