Že dovolenou je nutné strávit v některém z vyhlášených středomořských letovisek? A to jste slyšeli kde? Nezapomenutelná může být i dovolená ve střední Evropě!

Střední Evropa sice nemá moře, ale o další skvosty ochuzená rozhodně není. Třeba o krásná města, jako jsou Budapešť či Krakov. Nebo i krásná jezera, jeskyně a hluboké lesy. Vše přitom v dojezdové vzdálenosti osobním automobilem!

Maďarsko

Do Maďarska se jezdilo za totality. A jezdí se tam i teď. Tato země toho totiž má opravdu spoustu nabídnout. Zdaleka se přitom nejedná jen o termální prameny a největší jezero ve střední Evropě, Balaton. Přidejte překrásnou Budapešť s cukrovou Rybářskou baštou, honosným parlamentem a stylovými kavárnami, a dostanete ideální místo pro prodloužený víkend jako stvořené.

Polsko

Zajímavé je i Polsko. Milovníkům vysokohorské turistiky doporučujeme polskou část Vysokých Tater, která je stejně krásná jako ta slovenská. Ti, kteří milují historická města, vyrazí do Krakova, a, kteří se chtějí svlažit, pro změnu k Baltu. Naprostým unikátem, o němž se moc neví, jsou písečné duny u městečka Leba, kterým se přezdívá Polská Sahara

Rakousko

Nejenom Vídeň a Alpy. Ale také překrásná ledovcová jezera a jedny z nejvyšších vodopádů v Evropě (Krimmelské vodopády). Za návštěvu však stojí i národní park Vysoké Taury vedoucí skrz naprosto úchvatnou Grossglocknerskou vysokohorskou silnici. Velké oblibě se mezi turisty těší také oblast kolem horského masivu Dachtein s ikonickou vyhlídkou a městečkem Hallstatt.

Bělorusko a Rakousko

A láká-li vás východ Evropy, krásné je také převážně rovinaté Bělorusko plné hlubokých lesů, bažin, řek a jezer s průzračnou vodou. Minout nesmíte ani hlavní město Minsk, Mirský zámek u města Mir a historické město Brest. Nedotčenou přírodu rovněž najdete v Estonsku.

Kde se ubytovat?

Odpověď na tuto otázku nechejte na serveru Hotely.cz. Sdružující nabídky ubytovatelů napříč střední Evropou. Ubytování v Maďarsku, Polsku, Slovensku, Slovinsku i Rumunsku. K dispozici jsou hotely v Budapešti, Hévizu i Szegedu. Apartmány, hostely, penziony i hotely ve Vysokých Tatrách. A na spoustě jiných míst. Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.