jordansko-destinace
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

V Jordánsku panují velmi příznivé klimatické podmínky a díky krásnému počasí je tak oblíbené hlavně pro zájezdy k moři, potápění atd. V Jordánsku jsou ale i jiná zajímavá místa, památky a turistické destinace, která stojí za Vaši pozornost. Vybrali jsme pro Vás tipy na pár nejzajímavějších, jež byste si neměli nechat ujít.

Skalní město Petra

Archeologické naleziště a skalní město Petra je jedním z nejvýznamnějších míst v celém Jordánsku. Bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a od roku 2007 bylo vyhlášeno jako jeden ze sedmi nových divů světa. Místo je velmi oblíbené i u filmařů a sloužilo jako kulisy k řadě známých filmů (např. Indiana Jones). Součástí města je spousta krásných památek a výlet do této oblasti tak určitě doporučujeme – jedná se o skutečně nádherné historické místo, které zaujme každého turistu.

Mrtvé moře

V tomto případě se nejedná o opravdové moře, ale o slané jezero. Výjimečné je mj. tím, že leží 420 m pod hladinou oceánu a je tak nejníže položeným odkrytým místem na celém světě. Voda v Mrtvém moři má specifické vlastnosti – je mnohem slanější než běžná mořská voda a také má výrazně vyšší hustotu – díky ní je tak možné se nad hladinou udržet i bez plavání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup