O nějakém způsobu zhodnocení finančních prostředků přemýšlí spousta z nás. Jaká je však nejvhodnější forma investování v době inflace, která se v podstatě začíná dotýkat každého z nás? Je to investiční zlato, jehož cena nezávisle na dění zůstává prakticky neměnná.

Právě neměnná cena zlata je pro investory tím hlavním lákadlem. Kde ho ale pořídit? Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie (Argor-Heraues, PAMP a Valcambi). A i na nich se bohužel podepsala koronavirová pandemie, která je na celé dva měsíce uzavřela, a ochromila tak zásobování zlatem a stříbrem. V současné době je jejich provoz sice už obnoven, ale nedostatek slitků z drahých kovů je stále znatelný. Poptávka trhu po zlatých cihličkách stále převyšuje nabídku.

Zlaté slitky, nebo mince?

I z tohoto důvodu stále větší množství českých investorů obrací svou pozornost na investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. U nás jsou mince ražené ve Vídni z ryzího zlata o hmotnosti troské unce k dostání v pražském Obecním domě u speciálního prodejce investičního zlata. Vedoucí prodejny pan Palas uvedl, že největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. Samozřejmě zabezpečených speciální fólií s hologramem, který klientům dává jistotu původu i nedotčenosti mincí.

Cena zlatých mincí

Na kolik tyto mince vyjdou? Budete překvapeni, protože cenově jsou dokonce o něco levnější než investiční zlato ve formě švýcarského slitku stejné hmotnosti! A výkupní cena mincí je stejná jako cena cihličky! Výdělek je tak přímo zaručen! Ani obavy z problematického prodeje nejsou na místě. Vídeňský filharmonik je renomovaná celosvětová značka. Budete-li potřebovat, prodáte mince v jakékoliv měně a kdekoliv na světě. Ještě váháte? Neměli byste!