Rádi byste se letošní rok vydali na trochu dobrodružnější dovolenou, která bude dostatečně aktivní, ale nabídne i čas na odpočinek? Ideální zemí pro vás v tomto případě může být právě Slovinsko, které skýtá opravdu nádhernou přírodu, čistá jezera, vodopády, hory, ale také kousek moře. Vydejte se proto na letošní dovolenou do Slovinska, poradíme vám, co zde můžete dělat. 

Objevujte jezera

Slovinsko je zemí s množstvím opravdu nádherných jezer, a v mnohých z nich se můžete také vykoupat. Jezero Bled je asi tím nejznámějším a nejnavštěvovanějším. Důvodem je i to, že je vhodné ke koupání, jelikož je zde voda příjemně teplá a velmi čistá. Voda v jezeře je oteplována termálními prameny, které pronikají do jezera. Lákadlem je také Bledský hrad, který se nachází na ostrůvku uprostřed jezera.

Zavítat však můžete i k řadě dalších jezer, například k ledovcovému Bohinjskému jezeru, pohádkovému jezeru Jasna, objevit Sedm Triglavských jezer, Krnské jezero, Černé apod.

Do hor

Slovinsko je také jasnou volbou pro milovníky dovolené na horách. Těmi nejnavštěvovanějšími jsou Julské Alpy a nejvyšším vrcholem Triglav. Ten najdete v samém srdci Triglavského národního parku, který je jediným národním parkem Slovinska. Druhými nejnavštěvovanějšími jsou  Kamnicko-Savinjské Alpy, přičemž nejvyšší horou je Grintovec. Pokud hledáte klid, samotu a odpočinek, užijete si v pohoří Karavanky, které nabízí opravdu krásné výhledy do okolí.

K moři

I Slovinsko se může chlubit malým kouskem přímořské pohody. Slovinské přímořské pobřeží je dlouhé jen 43 km, ale nabízí příjemné pobyty v řadě krásných městeček. Nejoblíbenějším z nich je Piran, ale za návštěvu stojí i 80 m vysoký útes nad měsíčním zálivem.

Na rafty i do města

Patříte-li spíše mezi milovníky městského života, nezapomeňte navštívit hlavní město Slovinska Lublaň či druhé největší město Maribor. Zvýšit si hladinu adrenalinu můžete raftingem na některé z divokých slovinských řek.