Dánsko je zemí, kde podle průzkumů žijí ti nejšťastnější lidé na světě. Jedná se o zem velmi vyspělou, která se snaží brát ohledy na životní prostředí a může se pyšnit pestrou kulturní i designovou scénou. Dánsko je přes letní měsíce skvělou volbou, především díky příznivosti jinak pochmurného počasí.

Šťastná to zem

Dánsko se podle World Happiness Report stalo několikrát zemí s těmi nejšťastnějšími obyvateli, kteří jsou spokojení s vlastním životem v Dánsku. O Dánech je známo, že se dokážou radost z maličkostí a vážit si života. Dánové jsou také nesmírně přátelští.

Krása hlavního města

Při návštěvě Dánska nesmíte v žádném případě vynechat hlavní město. Někdy se o Kodani mluví jako o Paříži severu. Kodaň najdete na východním pobřeží největšího dánského ostrova Sjællandu. Frekventovaně navštěvovaným je zde například zábavní park Tivoli.

Dánská příroda

Brána do skandinávským zemí nabízí nádherné přírodní scenérie, krásné přírodní parky, ale i skutečnost, že z žádného místa v zemi to není k moři dál než cca 50 km. Navštivte například ostrov Møn, u kterého se přímo z moře nadzvedají křídové útesy Møns Klint. Vyhledávaným cílem je také mys Grenen, nejsevernější místo v Dánsku.

Ráj cyklistů

Pravděpodobně se vám jen tak nestane, abyste šli po dánské ulici a nepotkali žádného cyklistu. Především ve městech je kolo nepostradatelným doplňkem místních obyvatel. Na kole tu jezdí téměř všichni, a to na nákupy, do práce, do fitka apod. Těšit se tedy můžete i na nabídku rozmanitých cyklostezek. Nemusíte se obávat ani žádných kopců. Nejvyšší hora Dánska dosahuje výšky jen 171 m.

Milovníci piva

V Dánsku se vám však může líbit i z dalšího důvodu. Ne nadarmo se říká, že pije jako Dán. Dánové mají rádi pivo a rádi jej pijí podobně jako my. Národním magnátem je v Dánsku Carslberg, který se může pyšnit více než 150letou tradicí.