I když bude cestování za hranice naší země v následujících několika měsících pravděpodobně možné, myslete na své zdraví a zaměřte své cestovatelské touhy tentokrát na Českou republiku. Většina z nás totiž na dovolenou a výlety míří za hranice a Českou republiku spíše opomíjí. Je na čase to napravit. Kam se tedy vydat do přírody?

Adršpašské a Teplické skály

Tyto skály jsou součástí Národní přírodní rezervace, která existuje už od roku 1933. Najdete je v severovýchodních Čechách a těšit se můžete na nejrůznější skalní věže vysoké až 90 metrů, krásné hluboké soutěsky, jezírka a nechybí ani vodopád. Připravena je zde pro turisty stezka.

Boubínský prales

Boubínský prales patří mezi nejnavštěvovanější místa Šumavy. Jedná se o třetí nejstarší přírodní rezervaci u nás, a pokud jste ji ještě nenavštívili, je na čase. Kochat se zde můžete stromy starými až 500 let, procházet se po naučné stezce či některé z turistických tras, které směřují až k rozhledně na vrchu Boubín. Vidět můžete až vzdálené Alpy.

Labský důl a Pančavský vodopád

Kouzelné Krkonoše by na vašem seznamu rozhodně neměly chybět. Projděte si cestu ledovcovým údolím Labský důl, přičemž se můžete kochat kaskádovitým Pančavským vodopádem, který je nejvyšším v České republice. Okouzlí vás i nádherný výhled.

Propast Macocha

Další z řady jedinečných přírodních úkazů, nejznámější česká propast Macocha v Moravském krasu, které představuje také největší krasový systém u nás. Hloubka suché části je cca 138 m. Prohlédnout si tuto propast můžete ze dvou vyhlídkových můstků, popřípadě během prohlídky Punkevních jeskyní.

Pravčická brána

Opomenout nesmíme ani pískovcovou přírodní zajímavost naší země, a to Pravčickou bránu, který je jednou z nejvyšších skalních přírodních bran v Evropě. Nachází se v národním parku České Švýcarsko.