Pandemie koronaviru ochromila doslova celý svět a její průběh u nás a v dalších státech světa jen tak neskončí. Omezené cestování, zavřené hranice, stagnace výroby i obchodu, ekonomické problémy, to vše sebou pandemie přináší. I na něčem tak negativním se však dají najít malá pozitiva, která se týkají například životního prostředí. 

Čistší vzduch

Zastavení provozu mnoha továren, omezený letecký i automobilový provoz, celkově omezený pohyb lidí dopadá pozitivně na životní prostředí a především na kvalitu ovzduší. Největší změny zaznamenaly státy, které byly pandemií postiženy nejvíce, tedy prozatím Čína a Itálie. Příroda však dostává jen krátký oddechový čas, který po skončení pandemie nahradí velký šok. I když se mnozí z pozitivních změn radují, je potřeba myslet na budoucí vývoj.

Budoucnost ovlivní finance

I když je letecká doprava z velké části pozastavena, po obnovení a návratu do normálního stavu přijde i rozvoj cestování. Bohužel finance, které se letecké společnosti snažily investovat do ekologičtějších řešení a kompenzací emisí, už mít nebudou a půjde jim především o zisk. Na ekologická řešení a ohleduplnost už jednoduše nezbudou peníze.

Rodinné vztahy

Pozitivní přínos se však netýká pouze životního prostředí, pozitivní vlivy přináší pandemie i do mnoha rodin. Právě ty totiž mohou volný čas trávit společně a soustředit se na to, co je důležité. Není to neustálé nakupování, cestování či návštěvy kaváren, ale čas strávený s vašimi blízkými.

Home office

Mnoho osob díky pandemii koronaviru objevuje kouzlo home office, tedy práce z domova. Zjistili jste také, že vaši práci můžete vykonávat klidně z pohodlí vaší pracovny či gauče?

Objevujte naši zem

Pandemie koronaviru přinesla uzavření hranic, to však neznamená, že nemůžete objevovat krásy naší země a zdejší turistické atrakce. Právě rok 2020 bude rokem, který můžete plnohodnotně věnovat objevování České republiky a nebude vás mrzet, že jste nevyjeli do zahraničí.