Vzhledem k situaci týkající se koronaviru a rozšiřující se pandemie, vyvstávají mnohé otázky. Jedna z nich se týká také cest do zahraničí a strávení letošní letní dovolené. Pravděpodobně nás totiž čekají prázdniny v České republice a podpora tuzemského cestovního ruchu. 

Uzavření hranic

Jak dlouho budou uzavřené hranice mnoha zemí, to nikdo z nás netuší. I kdyby se časem otevřeli hranice naše státu, neznamená to však, že se otevřou i hranice dalších zemích, ve kterých se nákaza rozšířila masivněji. V tomto směru tedy panují mnohé dohady a nejistoty, jelikož uzavření hranic je jednou z možností, jak omezit šíření koronaviru.

Prázdniny v tuzemsku

Tento rok nás tedy pravděpodobně čekají letní prázdniny doma v tuzemsku a na vás je, abyste si včas vybrali destinaci a zarezervovali ubytování. Je nutné počítat s velkým návalem a množstvím osob, které si již nyní dovolenou v Čechách rezervují. Dovolená „doma“ je možností, jak podpořit tuzemský cestovní ruch a poznat krásy naší republiky. Nemusíte si nijak zoufat, exotiku můžete objevovat později a i Česká republika nabízí řadu nádherných míst a částí naší země jako stvořené pro letní dovolenou.

Rodinná dovolená i dobrodružství

V České republice si totiž můžete užívat rodinné dovolené u vody, prožít dovolenou ve skanzenu, tiny housu nebo se vydat za dobrodružstvím do hor. I milovníky krásné přírody, adrenalinu a vinic si u nás přijdou na své. Stačí si jen vybrat vhodnou destinaci a strávit dovolenou v klidu v přírodě, nebo ve městech, které snad znovu nabídnou stagnující kulturní život. Za zváženou stojí dovolená na Jižní Moravě, v Krkonoších, Beskydech, Jeseníkách, ale třeba také v Kutné Hoře či Brně. Nenechte se otrávit uzavřením hranic a hledejte jiné možnosti, které vám naše republika nabízí.