Cestovat letecky je sice možná pohodlné, ale na to pohodlí, které máte ve vlastním autě, letadlo prostě nemá. Zastavíte si, kdykoliv chcete, a můžete cestovat libovolně, kam se vám jen zachce. Problém je, když si nejste příliš jistí technickým stavem svého vozidla. V takové situaci raději leťte nebo jeďte autobusem, protože za ten stres to nestojí.

Kdo se na cestě do dalekého zahraniční nemusí bát? V klidu bývají majitelé nových nebo zánovních aut, typicky tedy řidiči, kteří mají zařízený operativní leasing. Málokdo z Čechů si totiž může dovolit pořídit fungl nový vůz. Na splátku operativního leasingu však dosáhnou mnozí.

S operativním leasingem máte stále nové auto

Operativní leasing má spoustu velkých výhod. Jednou z těch, na kterou lidé slyší nejvíc, je možnost mít stabilně nové auto. Smlouva na leasing se totiž uzavírá na krátkou dobu, například tři roky. Po těchto třech letech zákazník uzavře novou smlouvu zase na jiný vůz. Každých pár let se tedy může vozit v novém autě. A nejde tady jen o vzhled. Ve hře je především bezpečnost. Nové vozy bývají vybavené nejmodernějšími technologiemi, s nimiž je jízda přece jenom bezpečnější.

Servis ani další formality neřešíte

Velkou výhodou operativního leasingu je také bezstarostnost. Nemusíte řešit žádné formality, shánět se po dálniční známce, pamatovat na platbu povinného ručení, objednávat se do servisu, přezouvat pneumatiky. Takové služby bývají zpravidla v ceně leasingu (záleží na konkrétním tarifu), takže vy kromě leasingové splátky platíte už jen benzín.

Právě z tohoto důvodu jsou auta na leasing tolik oblíbená zejména mezi mladými lidmi, kteří chtějí auto používat, ale nemají čas řešit detaily. Spokojení bývají rovněž podnikatelé, auto na leasing je ve firemní flotile ideální, splátky se dokonce dají dát do nákladů.

Auto lze navíc mít úplně bez závazků

Prozradili jsme si, že smlouvu uzavíráte na pár let. Společnost Driveto.cz však přišla s jednou ještě praktičtější novinkou. Členům svého Driveto klubu nabízí možnost uzavřít operativní leasing absolutně bez závazků. Vyberete si auto, a když za dva týdny zjistíte, že vám vlastně nevyhovuje, vrátíte ho a zaměníte za jiné. Naopak, jestli vám bude vyhovovat, lze si ho nechat i déle než na tři roky. Měsíční splátka je sice o něco dražší, než když uzavřete standardní operativní leasing, avšak mnozí zákazníci si za svobodu rádi připlatí.

Driveto má v nabídce tisíce vozů, dají se filtrovat i podle toho, zda jsou určené soukromým osobám, OSVČ či firmám. A ceny? Ta nejlevnější auta seženete zhruba kolem čtyř tisíc korun měsíčně. Nejdražší se naopak šplhají do desítek tisíc. Což je ostatně další výhoda. Vyberete si takové auto, na nějž zrovna máte prostředky. Za pár let může být vše jinak, a tak si vyberete dražší, nebo naopak levnější.