Pokud vám vzpomínka na loňskou dovolenou nepřivodila dobrý pocit, protože jste se z ní nevrátili dostatečně odpočatí, udělejte to letos jinak. Zasloužené volno si musíte užít bez kompromisů a pomohou vám v tom následující tipy.

1. Vyzkoušejte si, jaké to je být offline

Že si nedokážete představit den bez sociálních sítí? Naopak si udělejte elektronický detox. Smartphone si nechte doma a vezměte si místo něj obyčejný tlačítkový mobil, který využijete jen v krajní nouzi. Budete-li během dovolené dělat to, co děláte běžně – tedy sledovat profily ostatních lidí, číst negativní zprávy apod., na náladě vám to nepřidá. Pauza od online světa vám jedině prospěje.

2. Naučte se relaxovat

Možná si to neuvědomujete, ale na dovolenou jezdíte především proto, abyste se uvolnili a zapomněli na starosti všedních dní. Což dost dobře nejde, pokud neumíte odpočívat. A protože odpočinek může mít mnoho podob, je jen na vás, zda ho strávíte lelkováním na pláži, nebo aktivním sportováním. Důležité je nedělat činnosti, kterým se jinak nevyhnete. Práci si nechte doma, počká tam na vás.

3. Buďte ohleduplní ke své pokožce

Dovolenou vám může pokazit spousta věcí. K těm nejčastějším patří rudá, spálená kůže. Proto nepodceňujte význam kvalitní kosmetiky na opalování a dopřejte své pokožce náležitou péči.

Zbavte se starého opalovacího krému, který vám zbyl jako relikvie z loňského či předloňského pobytu u moře a pořiďte si přípravek s vysokým SPF faktorem, voděodolností a příjemnou konzistencí. Pokud vám pocitově nevyhovuje krém, můžete namísto něj používat opalovací olej nebo oblíbenou mlhu.

K nejlépe hodnoceným přípravkům na opalování patří produkty z řady Photoderm od francouzské BIODERMY. Nyní jsou k dostání ve výhodných „akčních“ balíčcích a zájemci se mohou zaregistrovat do soutěže o novinku v podobě tónovacího fluidu NUDE Touch.

4. Ideální čas na čtení

Jak trávit večery či odpolední siestu, když vás to právě nebude táhnout do víru zábavy? Vezměte si s sebou knihu, na kterou máte delší dobu spadeno, ale nenašli jste si na ni čas. Čtení na dovolené má úplně jiný rozměr než doma, kde se soustředíte na deset dalších věcí. Bez ohledu na žánr vám pomůže k absolutnímu vytržení od reality.

5. Sbírejte nové zážitky

Kdy jinde a kde jinde zažívat dobrodružství než na dovolené? Nezáleží na tom, zda se vydáte za tisíce kilometrů vzdálenou exotikou, nebo dovolenku prožijete v sousedním Slovensku. Podstatné je, abyste se pokusili nasát co nejvíce z místního genia loci, seznámili se s kulturou a poznali nejkrásnější místa, na která budete vzpomínat ještě dlouho po návratu. Jaký smysl by jinak dovolená měla? Než ji strávit v hotelovém apartmánu, je lepší zůstat doma.