Kosmetické výrobky klasického střihu jsou stále velmi populární, nicméně ihned v závěsu se drží biokosmetika. Ta sice obvykle nedokáže zákazníka oslovit svou cenou, na druhou stranu nabízí mnohem vyšší kvalitu.

Přírodní složení má celou řadu benefitů

I když má i tradiční kosmetika celou řadu přírodních složek, nezvládá je adekvátně využívat. Zatímco po aplikaci biokosmetiky se uživateli dostanou do organismu takřka všechny vitamíny a minerály, které obsahuje, běžná kosmetika toto neumí. Příčinou jsou syntetika.

Tyto uměle vytvořené látky se do tradiční kosmetiky přidávají hlavně proto, aby byla vizuálně atraktivnější a zároveň se zvýšila její trvanlivost. Některá syntetika navíc dokáží zakrývat celou řadu kožních neduhů, což například biokosmetika v takové míře nedokáže.

Každý rub má však svůj líc. Negativní stránka syntetik spočívá hlavně v tom, že brání ve vstřebávání vitamínů a minerálů. I když jich mají tradiční kosmetické výrobky poměrně hodně, jen málo z nich se skutečně dostane do organismu.

Kvůli svému složení však klasická kosmetika v některých případech způsobuje dokonce i podráždění. K němu ovšem nejsou náchylní pouze lidé s citlivější pokožkou, ale v podstatě každý, kdo kosmetiku nepoužívá přesně podle instrukcí na obalu. Snadno si tak může člověk přivodit zčervenání kůže.

Biokosmetika vzhledem ke svému přírodnímu složení tyto problémy nedělá. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a běžně ji užívají i alergici. Ovšem pozor, ne každý druh biokosmetiky je pro každého alergika vhodný. Proto je nezbytné číst složení na obalu.

Nezatěžuje přírodu

Biokosmetika se řadí do kategorie ekologických produktů. Důvodem však není pouze složení, které je čistě přírodní, ale také obaly. Ty se dají snadno recyklovat. Mnozí výrobci klasické kosmetiky již také udělali výrobu mnohem ekologičtější, alespoň tedy v Evropě, avšak stále mají co dohánět.