Jednoho dne zjistíte, že vaše rodina i přátelé se rozjeli všude možně do světa, a i vy sám v Čechách příliš nejste. Sice jsme všichni online, ale co když chceme k narozeninám, k svátku, či k jiné příležitosti poslat více než jen SMS-ku nebo pár vět přes Messenger? Čínsky neumíte, tak jen stěží sestře na stáži v Číně pošlete dárek. Navíc, kdoví jak dlouho by tam cestoval a co by to stálo. A ani rodičům k výročí svatby, když jsou právě na dovolené v Chorvatsku, neumíte poblahopřát jinak než telefonátem přes Skype. Nebo, že by to přece jen šlo? Co tak zaslat květiny?

Jak na doručení květin do zahraničí?

Doručení květin do zahraničí bylo ještě nedávno nemožné, nebo ne příliš pohodlné. Dnes? Objednáte jej v češtině přes internet, zaplatíte kartou či třeba přes PayPal, a kytice už míří na místo určení. Klidně vzdálené stovky i tisíce kilometrů od vás.

Kytice do zahraničí se díky službě Laflora.com doručují od pondělí do soboty. Tedy po celý týden kromě neděle. Objednávku je nutné zrealizovat do 12 hodin předcházejícího dne, a to včetně platby některou z platebních metod. Vaše kytice je pak doručena následující pracovní den. U většiny zemí si máte možnost volit doručení adresátovi dopoledne nebo odpoledne.

Pořád vás ale nejspíš trápí, kolik taková služba stojí. Ne více než zásilková služba po České republice. Zkuste si zadat svoji první objednávku květin a jakmile si navolíte zemi doručení, vidíte i cenu za doručení květin do zahraničí v českých korunách.

Víte, proč se lidi obdarovávají květinami?

K tomuto krásnému zvyku se váže jeden náboženský příběh z Austrálie. Bylo sucho, zem už dlouho nezvlažila ani kapka deště. A tak se zástup bohabojných mužů vydal k úpatí hory za otcem bytí Baiamem. Jakmile muži dorazili na místo, smutně Baiamovi sdělili, jak u nich kvůli suchu zmizeli všechny květiny a stejně tak umírají i lidé. A Baiam muže, který o smutné události mluvil, vynesl na nebesa a posadil jej do nádherných záhonů květin. Muž řekl, že právě takové květiny u nich na zemi umřeli. Baiam jen konstatoval, že neumřeli, pouze odešly vzhůru. A pak přivolal vítr a zemi zkropily kapky deště. Okamžitě všude vyrašila zelená tráva a vše nádherně zakvetlo. Lidé se objímali a radovali natolik, že si začali navzájem dávat květiny. A od té doby se lidé na znak radosti i lásky obdarovávají navzájem květiny.