Zajistit si odvoz materiálu při dnešní konkurenci na trhu dopravních společností jistě není problém, s tzv. nebezpečným materiálem je to ovšem horší. Ne každý dopravce je ochoten ho převzít a ceny se někdy mohou nepříjemně vyšplhat nahoru. Od toho ovšem existují specialisté…

Železniční cargo přeprava

Po dráze se běžně přepravují průmyslové a zemědělské komodity, automobily, nejrůznější pohonné hmoty a suroviny, ale také kontejnery, náklad nadměrných rozměrů a větší objemy zboží. Specializovaný dopravce by měl mít v nabídce různé typy železničních vozů, aby pokryl veškeré potřeby klienta. Patří sem vozy otevřené i kryté, vysokostěnné a nízkostěnné, intermodální vozy, izotermické, plošinové a výsypné vozy. Krom této základní nabídky se můžete setkat s různými typy speciálních vagonů.

Nebezpečný materiál na železnici

Jako nebezpečné je klasifikováno mnoho typů nákladu, z nichž některé substráty jsou vyloženě vhodné pro přepravu právě po železnici. Proto není náhoda, že vám s jejich odvozem nejlépe pomohou ty společnosti, které nabízejí v rámci svých služeb železniční vagony. Běžně se takto přepravují například pohonné hmoty a výrobky z oblasti chemického průmyslu. Za tímto účelem existují speciální pravidla upravující celý technologický proces objednávky, nakládky, dodávky, zacházení během jízdy, sledování zásilky a řešení konfliktů při provozu. Jsou uvedena v Mezinárodním právním předpise pro přepravu nebezpečných látek a směsí po železnici, zkráceně RID. Dopravce na sebe bere nemalou zodpovědnost, jelikož musí dbát na jejich dodržování a pečlivou kontrolu – a právě proto na jeho volbě skutečně záleží.

Nejlepší řešení

Celosvětově rozšířená společnost Cargo.as se zabývá přepravou všeho druhu, od letecké přes námořní, silniční až po železniční. Navrhne vám řešení doslova na míru a poradí si i s expresními zakázkami. Možná vás překvapí, že se jedná o ryze českou firmu, rozrostla se totiž už na celých 450 kanceláří různě po světě. Jejich globální síť GLN sdružuje světové specialisty na přepravu, logistiku a celní služby, čímž vytváří jedinečné pokrytí kvalitními službami. Vyzkoušejte je i vy!