Za hranice všedních dní vyrážíme proto, abychom si odpočali od koloběhu každodenního života a nabrali tolik potřebnou energii. Pokud si i vy chcete zpestřít poslední letní dny dovolenou v cizině, nezapomeňte se před cestou pojistit. Nenadálé výlohy za zdravotní péči by se vám mohly vymstít.

Cestovní pojištění není nákladné, pořiďte si je „pro strýčka Příhodu“

Říkáte si, jaká je asi šance, že budete muset v zahraničí vyhledat lékařskou pomoc? Možná se budete divit, ale ne úplně malá. K závažným nehodám přirozeně nedochází tak často – a ani bychom to nikomu nepřáli, zcela vyloučit je však nelze. Menší zdravotní potíže jsou poměrně frekventované. Pobyt v exotických zemí často znepříjemní urputné žaludeční problémy, při túrách zase hrozí výrony kotníku a zlomeniny, vždy se můžete nakazit nemocí, která vyžaduje antibiotika, a příjemné není ani to, když vás náhlá bolest zubů nenechá spát. Zvláštní kapitolou jsou pak nejrůznější sporty. Jedete-li na lyže nebo si hodláte u moře zasurfovat, pojištění by pro vás mělo být samozřejmostí. I když je nakonec nevyužijete, nevadí. Jedná se o pár stovek, které vám mohou ušetřit desetitisíce až statisíce.

Sjednejte si pojištění na internetu

Pokud vás dosud od sjednání pojistné smlouvy odrazovalo, že byste měli ve stresu před odjezdem stát frontu na pobočce, buďte klidní. Dnes už vám žádné čekání nehrozí, pojištění do zahraničí lze uzavřít přes internet. Je to záležitost pěti minut, pak se hned vrátíte k balení kufru. Internetové srovnavače cestovního pojištění vám pomohou s výběrem, takže se snadno rozhodnete pro cenově nejvýhodnější balíček, který obsahuje vše, co od pojištění očekáváte.

Zdravotním pojištěním to začíná, avšak nekončí

V cizině je zdravotní pojištění nezbytným minimem, mnohé pojišťovny však nabízí mnoho dalších výhod, které můžete či nemusíte využít. Cestujete-li letadlem, určitě se vám bude hodit pojištění zavazadel. Například AXA Assistance nabízí také asistenční služby, které zase přijdou vhod, objeví-li se potíže s autem. I pokud necestujete vozem, poskytnou vám cenné rady ohledně nepříjemností při pobytu v zahraničí, ať už zavoláte v kteroukoliv denní dobu. Pojistit si můžete také domácnost, jestliže po dobu vaší nepřítomnosti zůstane nehlídaná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup