Věděli jste, že dálniční známku si můžete koupit i z mobilu? A tudíž v podstatě odkudkoliv. Vázáni jste pouze daty, popřípadě internetovým připojením.

Jezdit po dálnici, nebo ji objíždět? Toť otázka, jejíž odpověď závisí hned na několika faktorech. Těmi hlavními jsou četnost jízdy po dálnici a délka objízdných tras. Ne vždy se totiž vyplatí dálnice objíždět. Mohlo by se totiž stát, že byste za pohonné hmoty zaplatili více než za dálniční známku.

Druhy dálničních známek

Dálniční známky jsou buď roční, měsíční, desetidenní a nově od března tohoto roku je na trhu známka jednodenní, která umožňuje využití dálnice i pro ty, kteří po českých dálnicích jinak nejezdí. Týdenní dálniční známka bohužel neexistuje, místo ní si motorista musí pořídit známku desetidenní.

Za kolik

Značných změn ve srovnáním s uplynulým rokem dostály ceny dálničních známek. Zatímco za roční dálniční známku jsme před rokem zaplatili 1500 korun, letos to je o 800 korun méně. Po dálnicích tedy můžeme jezdit za 2300 korun. Desetidenní dálniční známka stojí 270 korun, měsíční 430 a denní dálniční známka vás vyjde na 200 korun.

Papírová? Nikoliv, online!

Také jste rok co rok zápasili při odstraňování staré známky z čelního skla? Tato noční můra spousty motoristů skončila počínaje prvním lednem roku 2021, kdy ty papírové dálniční známky nahradily známky elektronické. Ty nejenže není třeba nikam lepit, ale především si je pohodlně pořídíte na internetu klidně i ve svém mobilním telefonu. Potřebujete k tomu jen připojení na internet.

Kde ji koupit

Online dálniční známka je k mání třeba na czdalnice.cz/cs. Na hlavní stránce serveru si vyberte známku, o niž máte zájem, a klikněte na políčko koupit. Pak stačí jen zadat stát registrace vozidla, jeho SPZ, začátek platnosti známky (platnost můžete odložit až o 30 dní) a známku zaplatit. O aktivaci známky budete informováni e-mailem, na který vám rovněž dorazí potvrzení o platbě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup