egypt-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Jedním z hlavních důvodů, proč je Egypt tak oblíbeným místem pro dovolenou, je jeho počasí, které je mimořádně příznivé. Egypt patří nejen mezi nejteplejší, ale zároveň i mezi nejsušší místa na naší planetě a tak je ideální např. pro dovolenou u moře. Jeho výhodou je i to, že vysoké teploty zde panují po celý rok, takže sem mnoho lidí létá za sluníčkem i v období, kdy u nás panují velké zimy. Jaký je v Egyptě rozdíl mezi počasím v létě a ve zbytku roku a jak je na tom s počasím nejoblíbenější turistické letovisko Hurghada?

Počasí v Egyptě během letních prázdnin

Pokud vám nevadí hodně vysoké teploty a milujete tropická vedra, Egypt pro vás bude tím pravým místem, kam se vypravit na dovolenou nebo na prázdniny. Během července a srpna zde panují mimořádně vysoké teploty, které běžně dosahují tropických hodnot.

Počasí v Egyptě ve zbytku roku

V Egyptě panuje subtropické podnebí a tak je tu příjemné teplé počasí po celý rok. Zatímco u nás máme čtyři roční období, v Egyptě mají jen tři – první léto, druhé léto a zimu. Ani ta však není nijak chladná, i během zimy se tu teploty pohybují nad 20 stupňů Celsia. Pro návštěvu Egypta za účelem poznávání památek je tak ideální spíše období mezi říjnem a dubnem, kdy tu nejsou extrémní horka.

Počasí v letovisku Hurghada

Počasí v oblasti Hurghada, která patří mezi nejnavštěvovanější v Egyptě, je velmi teplé a suché. Panují zde vysoké teploty a po celý rok tu téměř vůbec neprší. Průměrná roční teplota je 25 stupňů Celsia, během července a srpna teploty často stoupají až k 50 stupňům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup