Byli jste na vodě naposledy v mládí? Pak se díky životním povinnostem sny o romantických výpravách pár let neměly šanci stát realitou? Užijte si svůj velký návrat a vyberte si k němu řeku, která vás ničím nepřekvapí a která je vlídná k začátečníkům i těm zkušenějším. Na vodáckou výpravu na Lužnici jen tak nezapomenete.

Vydejte se na Lužnici

Řeka Lužnice je ideálním cílem pro začínající vodáky, a zároveň klasikou tohoto sportu, která by neměla být opomíjena. Řeka protéká Třeboňskou pánví, má celkovou délku 208 km, přičemž 146 km je splavných na lodích. Díky pomalu tekoucímu proudu a nízkému spádu je obecně snadné ji zvládnout a lze ji sjíždět i s raftem. Vodáčtí fajnšmekři se na ni ale vydají raději na kánoi. Sjízdných řek v ČR je celá řada, ale jen Lužnice dokáže nabídnout jak klidné oleje, tak divočejší tok.

Na své si přijdou i rybáři

Lužnice je bohatá na ryby, takže je ideálním cílem pro milovníky rybaření. Napájí také mnoho rybníků a vzácných mokřadů, které lze cestou prozkoumat. Díky četným jezům je tato řeka plná života a překvapení, je však třeba dbát zvýšené opatrnosti. A také je nutné se na výlet na Lužnici vybavit prostředkem proti komárům, kterými je tato řeka přímo pověstná. Vyrazte a prozkoumejte Lužnici, její tajemství a půvaby. Nechte ji oživit vzpomínky na minulost a vytvořit nové. Podobný charakter jako řeka Lužnice má například Vltava, ta je ale v sezóně plná vodáků, a proto si na ní tolik neužijete soukromí jako na Lužnici.

Plánujte předem

Lužnice je sice poměrně klidná řeka, za vyššího toku se ale dokáže stát také pěkně nebezpečnou. Proto ještě předtím než na ni vyrazíte, kontaktujte půjčovnu lodí na Lužnici a zjistěte si aktuální stav vody na řece. Poskytnou vám také potřebné vybavení a poradenství. A navíc si předem můžete zjistit i ceny, za které vám půjčí loď. Ceník půjčovny lodí na Lužnici je ale k dispozici rovnou také online. Jste připraveni užívat si krásy přírody a vrátit se do mládí? Pak se vraťte na řeku Lužnici. Tato klasická vodácká destinace vám jistě vrátí vzpomínky a zároveň je bezpečná a zábavná pro všechny včetně menších dětí. Ty můžete na Lužnici vést k vodáctví již od brzkého mládí.