Počítač má v současné době skoro každý. Stále se však nejedná o zrovna nejlevnější záležitost pod sluncem, a proto je potřeba se o svůj stroj náležitě starat.

U klasického věžového PC to není zase tak složité, avšak notebooky bývají k poškození daleko háklivější. Přeci jen je jejich majitelé neustále někam přenášejí, což může vést až ke zničení.

Citlivé zařízení

I kvalitní notebooky s kovovým tělem nevydrží všechno a k jejich zásadní degradaci často kupodivu stačí i nějaká ta drobná nehoda typu ťuknutí do futer či podobně. Takto se sice většinou nepoškodí svrchní obal, nicméně mohou trpět komponenty uvnitř.

Laptopy se přitom přenášejí dnes a denně, typicky třeba do práce nebo do školy. Během této cesty je možné zažít celou řadu situací, které mohou vést až ke konci počítače. Nikdy není možné být natolik opatrný a vyhnout se všem potenciálním nebezpečenstvím. Proto je dobré nosit notebooky ve vhodném zavazadle.

Speciální batohy fungují velmi dobře

Dobrým řešením je kupříkladu městský batoh určený právě pro notebooky. Tento druh zavazadla zvládne ochránit cennou elektroniku mnohem efektivněji než standardní batoh, případně dokonce igelitová či síťová taška. Je však nezbytné zvolit si vhodný model.

Tyto batohy si nevybíráme ani tak podle designu či barvy, ale hlavně dle velikosti. Ta je naprosto stěžejní. Do batohu se totiž musí notebook nejen vlézt, ale zároveň by v něm neměl plavat. Koupit si tak největší zavazadlo v obchodě není dobrá strategie.

Počítač se vkládá do speciální polstrované kapsy, která by ho měla z části chránit proti dalším věcem v batohu, z části proti venkovnímu světu.

Výborné ceny

I když se běžně prodávají městské batohy tohoto druhu za poměrně velké peníze, je možné si je pořídit i docela levně, a sice v e-shopu ipouzdro.cz. Na stejném místě se dá koupit třeba i cenově zajímavý řemínek na Apple Watch 3.