Posledních několik měsíců se všichni potýkáme s neustálým zdražováním snad ve všech oblastech našeho života. Navíc se na nás z nejrůznějších médií valí samé negativní informace, a řada lidí tak propadá panice, kam až toto vše zajde. Patříte-li k těm, kteří mají k dispozici volné finanční prostředky a ničí vás to, jak z nich inflace neustále „ubírá“, máme pro vás tip, jak je alespoň částečně ochránit.

Řešením jsou investice

Platilo to v minulosti, platí to i teď. Aby peníze neležely ladem a neztrácely na hodnotě, je potřeba investovat je. Avšak současná situace rozhodně nepřeje investici do spotřebních produktů. Dostali jsme se také do fáze, kdy už se nevyplácí ani spoření peněz na běžných nebo spořicích účtech – jejich zhodnocení je opravdu minimální. Kam tedy investovat? Dobrým a stále ještě výhodným řešením jsou investice do dluhopisů. Navíc si můžete vybrat, zda zainvestujete do státních, které jsou sice bezpečnější, ale mají nižší výnos, nebo do korporátních dluhopisů, jež garantují podstatně vyšší zisk, který může dosahovat až téměř 10 %, jako je tomu například u firmy Uniprospe – ta má své dluhopisy s 9,5% zúročením splatné již ke konci roku 2023, takže se jedná o krátkodobou investici s vysokým ziskem.

Investice s Uniprospe či jiným korporátem

Jestliže se rozhodnete investovat do korporátních dluhopisů, můžete tak učinit buď zprostředkovaně, nebo přímo u emitenta. Dluhopisy nejrůznějších společností naleznete na různých inzertních webech či tržištích, která ale nejsou regulována zákonem. Proto je bezpečnější, pokud budete investovat do dluhopisů emitenta, kterého buď znáte, nebo který je prověřený a má dobrou budoucnost, jako je například investice s Uniprospe, společností, která se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik. Kromě perspektivního zaměření jsou její dluhopisy splatné v poměrně krátké době, takže se svého zisku dočkáte opravdu rychle.

Ať už se rozhodnete pro Uniprospe, nebo jakoukoliv jinou společnost, nezapomeňte se vždy důkladně seznámit s podmínkami investic do dluhopisů a vybírejte jen prověřené společnosti. Budete tak mít jistotu, že své peníze investujete správně.