Omán je dobrou volbou pro všechny, kteří rádi zažívají aktivní dovolenou. Je to země, ve které objevíte krásné pláže s bílým pískem, ale také obdivuhodné pohoří a překrásnou přírodu, která vás zde zasype jedinečnými úkazy. Návštěvu Ománu ocení především cestovatelé, kteří rádi poznávají lokální tradice, historii, obyvatele, kuchyni apod.

Netypická dovolená

Pravdou je, že z České republiky do Ománu příliš turistů nevyráží, což je velká škoda. Přijdou si zde na své dovolenkáři, kteří stojí o krásné pláže a koupání, ale i cestovatelé, kteří stojí o prožití dovolené aktivně. Neobávejte se návštěvy Ománu, jedná se o nejbezpečnější arabskou zemí s nejnižší mírou kriminality.

Krásné pláže a příroda

Arabské moře je opravdu čisté a i vy Ománu vás překvapí, jak krásné pláže zde najdete. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, želvy, ale v lepším případě také velryby. V Ománu na vás čeká také krásná příroda, palmové háje, pohoří a zajímavé kaňony, jeskyně, ale také rozsáhlé pouště. Potápět se můžete u korálových útesů a dennodenně obdivovat zdejší přírodní krásy.

Ománský Grand Canyon

V Ománu můžete navštívit také Velký kaňon, který se rozkládá pod nejvyšší horou Ománu Jebel Shams a nazývá se Wadi Nakhur. Jedná se o 1 km hluboký kaňon. Čeká zde na vás jedinečný výhled, ale také dávka adrenalinu.

Navštivte poušť

Omán vám nabízí také možnost návštěvy pouště, projížďku na velbloudovi či si můžete vyzkoušet sandboarding na písečných dunách. Na pouštích existují pouštní campy, které vám nejrůznější zážitky umožní, jedná se však o trochu dražší formu zábavy. Procházky pouští při východu slunce si však můžete dopřát zdarma.

Ochutnejte Omán

Nezapomeňte ani ochutnat tradiční ománské pokrmy, které obsahují různé druhy koření a čerstvých ingrediencí. Základem ománské kuchyně jsou ryby, krevety, skopové a jehněčí maso, ke kterému se nejčastěji podává rýže či místní placky. Nezapomeňte si dopřát ani šálek tradiční kávy a čaje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup