Patříte mezi milovníky Vánoc a vánoční atmosféry? Načerpat ji můžete nejen v českých končinách, ale i v dalších zemích Evropy, kde se nachází ty nejkrásnější vánoční trhy. 

Vídeňské Vánoce

Vídeň je sama o sobě nádherným městem. Představte si ji však zahalenou do hávu tisíců světel a nejrůznějších dekorací. Ve Vídni si můžete vybírat až z 20 vánočních trhu, přičemž ty, které se nazývají Krippenmarkts mají ve Vídni opravdu dlouhou tradici, a to již od roku 1298. Nejkrásnější a nejvýznamnější trh však naleznete přímo před vídeňskou radnicí, která je velkolepě nasvícena. Často zde vystupují pěvecké sbory a v samotné radnici si můžete vyzkoušet pečení vánočního cukroví.

Krakov

Zavítejte do polského Krakova nasát tu pravou vánoční atmosféru. Největší trh najdete na hlavním náměstí Rynek Główny, kde se během vánočních svátků objeví celé adventní městečko, které je plné dřevěných stánků a krásných vánočních dekorací. Prodávají se zde i tradiční ruční výrobky polských umělců. Ochutnejte zde svařené víno, pitný med, který nechutná stejně jako medovina či čaj s třešňovou vodkou. Dokonalé zahřátí přinese také boršč a žaludek potěší uzený sýr s brusinkami. Každou hodinu navíc z věže Mariánského chrámu troubí krakovský hejnal.

Berlín

Pokud jste doposud nenavštívili Berlín, je nejvyšší čas to napravit. V Německu mají vánoční tradici opravdu dlouholetou tradici a najdete zde ty nejkrásnější v Evropě. Tím nejpopulárnějším trhem v Berlíně je Gendarmenmarkt. Těšit se můžete na hudební vystoupení, svařené víno a pravý německý bratwurst. V Berlíně můžete navštívit i některý z dalších 50 vánočních trhů.

Štrasburk

Dokonalou vánoční atmosféru umí vykouzlit také ve Francii. Štrasburk je kouzelným městem i bez Vánoc, díky roubeným domům. Objevte však kouzlo Štrasburku během vánoční atmosféru. Skvěle se zde najíte a nasajete jedinečnou vánoční atmosféru. Specialitou je zde cukroví Bredele, které se dá použít i jako ozdoba na vánoční stromeček.