Rozhodli jste se pro mezinárodní stěhování? Už se vám v republice nelíbí a chcete se přestěhovat do zahraničí? Ať už k tomu máte jakékoli důvody, pamatujte, že to není nic snadného. Tedy pokud nepožádáte o pomoc stěhovací službu, která se vám o mezinárodní stěhování hravě postará. A zatímco se vám budou stěhováci starat o váš nábytek, který budou postupně převážet na vaši novou adresu, vy byste se měli postarat o pár soukromých záležitostí.

Myšleno je tím především obíhání a obvolávání úřadů a bank. Zkrátka se nemůžete přestěhovat a nikoho o tom neinformovat. Pojďme si proto říct, na co nesmíme zapomenout, pokud se stěhujeme do zahraničí.

Odhlaste se z placení zdravotního pojištění

Jedním z důležitých kroků je například odhlášení se z placení zdravotního pojištění. Zdravotní pojištění vám bude nově platit zaměstnavatel v zahraničí. Aby však došlo k odhlášení z placení zdravotního pojištění, je zapotřebí být v zahraniční delší dobu – minimálně šest po sobě jdoucích měsíců.

Zrušte si kreditní karty

Pokud se stěhujete do zahraničí, rozhodně tam nepřicházejte s českou kreditní kartou. Platba kartou v zahraničí se nevyplácí, pokud používáte denně českou kreditní kartu. Výběru z bankomatů v zahraničí jsou zpoplatněny stejně tak jsou nastaveny i opravdu špatné kurzy. Zvažte proto zřízení karty zahraniční v místě, kde pobýváte.

Zajděte si na poštu

Do vaší schránky vám neustále přichází mnoho listin, časopisů, dopisů a dalšího. Pokud se stěhujete do zahraničí, je třeba zamířit na poštu, která nabízí hned několik možností, co můžete udělat. Buď si můžete nastavit na poště adresu, na kterou se balíky budou automaticky přeposílat, nebo zkrátka kontaktujete všechny ty, kteří vám něco do schránky posílají. Co je pro vás komfortnější a pohodlnější řešení? Druhou možnost asi zvolíte v okamžiku, kdy vám toho mnoho nechodí.