Barevnost, kterou dokáže vykouzlit příroda, je opravdu něco zázračného. Připravit si pro nás může nevídanou podívanou, o které bychom jistě na první pohled tvrdili, že ji má na svědomí spíše člověk. Na planetě však existují místa, která po vyfocení už žádnou úpravu rozhodně nepotřebují. Sami o sobě už jsou totiž jedinečně barevné.

Chamarel, Mauricius

Když se řekne Mauricius, pravděpodobně se vám vybaví krásné pláže, luxusní rezorty a turisté užívající si letních drinků. Mauricius však ukrývá uprostřed tropických hor jedinečný úkaz. Jedná se o barevné písečné duny. Uvidíte zde všechny barvy písku, od fialové, přes červenou, oranžovou až po modrou. Nejedná se o žádnou uměle vytvořenou atrakci, ale o přírodní úkaz.

Danakil, Etiopie

V Etiopii zase narazíte na solné jezero Dallol, které vás překvapí průměrnou celoroční teplotou, která činí 35 stupňů. Zde na vás čeká opravdu drsné, žhavé a suché klima. Okouzlí vás však okolní krajina, které nechybí rozmanité barevné spektrum. Právě barvy zde vytváří unikátní vzhled uprostřed nehostinné pouště.

CAÑO Cristales, Kolumbie

Jednu z nejkrásnějších řek na světě můžete objevit právě v Kolumbii. Překvapí vás svou barevností. Na svědomí ji mají zajímavě zbarvené řasy, které od června do prosince hýří barvami. Všímat si můžete červených odstínů, růžových květů řas, žlutého písku, zeleného mechu a bílých peřejí. Prostě dokonalá souhra barev a přírody. Délka řeky je cca 100 km a protéká národním parkem Serrania de la Macarena.

Jezero Hillier, Austrálie

Australský kontinent se může pyšnit opravdu řadou neskutečných přírodních úkazů. Mezi ně patří i západoaustralské jezero Hillier, které je slané a turisty láká především díky své netradiční barvě. Jezero je velmi mělké a jeho barva je sytě růžová. Toto zbarvení má přitom na svědomí pravděpodobně vysoký obsah soli.