Pro milovníky hor je jedno z nejúchvatnějších míst pohoří Cordillera Huayhuash v Peru. Nádherné zaledněné štíty tak nabízí i jezera, kterými jsou obklopeny. Nespočet sedel, která tu můžete navštívit, vás určitě nalákají.

Ledu není nikdy dost, je pozoruhodný

Druhá nejvyšší hora zvaná Yerupajá je také o ledu, jak jinak. Noci jsou tu velice chladné, ale jezero Carhuacocha za to stojí. Pod vrcholem Matterhornu naleznete úžasný termální bazének, je krásně vroucí a pro vaše tělo i duši neskutečným balzámem.

A co ještě stojí za podívanou je sedlo San Antonio, kde se vám rozprostře krajina, jako byste letěli letadlem – vše na dlani a téměř na dosah, neskutečný skvost!

Tok Amazonky, víte, kde se nachází její pramen?

Další nedílnou součástí jihoamerických srdcových záležitostí jsou místa nedaleko toku Amazonky, taktéž Peru. Tyhle nevyšlapané cesty jsou magnetem pro dobrodruhy. Amazonka, ne nadarmo se jí říká královna řek – ukrývá plno tajemství, které můžete objevit i vy.

Stačí sebrat odvahu, pořídit si pořádné kvalitní boty a jiné vybavení a vypravit se na ono tajuplné místo. Sopečné pusté náhorní plošiny jsou bezvadnou příležitostí k tomu, aby nádherně vynikla údolíčka s pastelovými tóny barev. Jelikož je vše kolem toku, je jasné, že půda zde, je podmáčená.

Další skvost, který je potřeba zmínit, je maličké jezírko s vyvěrajícím pramenem Amazonky – Laguna Bohemia, laicky pojmenováno podle týmu jednoho profesora. Z pukliny vyvěrá potůček, což je právě onen slavný pramen samotné Amazonky.

Argentinský Fitz Roy

Chápán jako znak Patagonie, bez něj by zřejmě Patagonie ani nebyla Patagonií. Ohňová země Carretera Austral nebo Isla Navarino – dvě parádní lokality, které při svých cestách neopomeňte. Stezky v jejich okolí jsou vynikající a samozřejmě Fitz Roy – posazený v ledovcové krajině, mění barvy své špice od růžové, červené až po zlatou, jedinečný!

Nikdy návštěvníky neomrzí. Je to pouze jakýsi jehlan ze žuly, ale jeho podstata je pro Patagonii mnohem více, jak už jsme se zmínili. Není to žádný kýč..