Už déle než rok svírá svět hrozba nákazy koronavirem Covid-19. Největším rizikem této nemoci je její zrádnost, která spočívá v nevědomosti, jak závažný průběh jedince postihne. Lékaři jsou bezmocní z toho, že jeden člověk je zcela bezpříznakový a druhý umírá při maximální péči na přístrojích se zdecimovanými plícemi. Koronavirus paralyzoval celý svět a prakticky dal stopku cestování.

Očkování na cesty

Novou nadějí a světlem na konci tunelu by mohlo být očkování. Samotné nákaze sice nezabrání, zmírní ale dramatické projevy a velmi zjednodušeně, mělo by závažnou infekci proměnit v obyčejnou chřipku, se kterou už umíme žít. Budeme-li mít k ruce i kvalitní pojištění do zahraničí s covid 19, netřeba „házet vidle“ i do možnosti vycestovat k moři nebo za lyžováním.

Cestovní pojistka s úhradou léčebných výloh na diagnostikovaný covid-19 vám dopřeje klid pro případ, že byste v zahraničí skutečně onemocněli. Pojišťovna za vás uhradí náklady na léčbu i hospitalizaci, případný transport do vlasti. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla, určená pro vstup na území cizího státu, či konkrétní oblasti.

Na co si dát pozor?

Pojistné plnění se ale nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či jakýmikoliv preventivními opatřeními. V praxi to znamená, že pojistkou nejste krytí, pokud uvíznete v hotelu, na který se vztahuje karanténa nebo budete označen jako „kontakt s pozitivním“. Těmto nepříjemnostem lze předejít a minimalizovat riziko bookingem samostatných objektů. Taková dovolená na „robinsoniádě“ rozhodně nebude k zahození.

Sjednejte si cestovní pojištění online a dodržujte všechna doporučená opatření. S přihlédnutím k prognóze globalizace očkování není důvod se obávat, že by byla další sezóna v ohrožení. Jedinou dobře míněnou radou, je fakt, že byste neměli s výběrem destinace čekat na poslední chvíli, aby vás pro vysoký zájem nepostihly nějaké kapacitní problémy. Zde jednoznačně platí, že kdo je připraven, není překvapen.