Nemůžete se dočkat teplého počasí a slunečných dnů? Dopřejte si dovolenou již v dubu nebo si zajeďte za zaslouženým odpočinkem. Tyto destinace jsou pro dubnovou návštěvu ideální.

Řecké ostrovy

Už od dubna si můžete zaletět na některý z řeckých ostrovů a zažít zde opravdu jedinečnou atmosféru. Na tamních plážích budou totiž maximální místní, jelikož turisté se ještě během dubna, ale také května, drží doma. Navštivte například Kypr, Kos, Korfu, Santorini… Překvapí vás také dubnové ceny letenek. Snadno totiž narazíte na letenky do 1500 Kč za osobu i se zpátečním letem. Dubnová dovolená v Řecku vás vyjde opravdu levně, přesto se zde můžete slunit, dopřát si ničím nerušený relax a téměř prázdné pláže.

Kanárské ostrovy

Příznivým dubnovým počasím vás přivítají i Kanárské ostrovy, které se skládají ze sedmi hlavních ostrovů a několika menších ostrůvků sopečného původu. Kanáry najdete v severním Atlantiku, jen nedaleko pobřeží Maroka. Za návštěvu stojí například Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife či Lanzarote, které připomíná měsíční krajinu. Díky umístění Kanárským ostrovů zde objevíte jedinečnou krajinu, nádherné pláže a zajímavé přírodní úkazy. Ani letenky na Kanárské ostrovy vás nezruinují. Během dubna se dají sehnat i do 4000 Kč za osobu i se zpátečním letem.

Portugalsko

Možná vás to překvapí, ale i Portugalsko je skvělým dubnovým tipem. Jelikož je Portugalsko svým tvarem podlouhlé a směřuje od severu k jihu, můžete zde zažít studenější jarní počasí podobné tomu našemu na severu, ale s větší dávkou slunečních paprsků a teplé počasí se stále modrou oblohou na jihu. Na jihu Portugalska už nyní vládne velké teplo a čekají zde na vás jedinečné dlouhé pláže, kde prozatím nenarazíte na nikoho jiného než na místní obyvatelstvo. Objevte i vy krásy jižního Portugalska.