Milovníci historických a přírodních skvostů by měli zavítat na Kroměřížsko. Tato oblast je nedílnou součástí Zlínska, které nabízí přehlídku výletních míst. Jedním z nich je právě Kroměříž a její okolí.

Kroky turistů vedou k Arcibiskupskému zámku se zahradami, neboť jsou zaspány na Seznam světového dědictví UNESCO. K dalším populárním lákadlům patří poutní místo Svatý Hostýn i značené trasy a cyklostezky kolem Chřibů a Hostýnských vrchů.

Pod ochrannou vyšší síly

Komfortní ubytování Zlínska najdete poblíž poutního místa Svatý Hostýn s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie. Zaujme i křížovou cestou od Dušana Jurkoviče a rozhlednou. Ne nadarmo se oblasti říká Maják Moravy. Jakmile k památce vystoupáte, ihned pochopíte. Dovolená na Zlínsku je spjata i s městem Holešov, které z Hostýna uvidíte. V Holešově vás upoutá renesanční Šachova synagoga a cenný židovský hřbitov. Dlouhé letní dny zkrátí prohlídka hradu Cimburk, rozhledny Brdy a děti ocení zábavu na ranči v Kostelanech.

Vzhůru do Athén Hané!

Jakmile spatříte dechberoucí drahokamy historie nacházející se nedaleko ubytování v Kroměříži, budete ohromeni. V tom okamžiku vám dojde, že jsou zdejší pamětihodnosti, Arcibiskupský zámek s Podzámeckou a Květnou zahradou, právem zapsány na seznam UNESCO. Prohlédnete si nejen krásné zahrady, ale i obrazárnu či knihovnu. V klidu si prohlédnete Tiziánův obraz kroměřížské zámecké obrazárny – Apollon a Marsyas. Komplex je poměrně rozsáhlý, proto je ideální zvolit prohlídku s průvodcem. Jen tak se dovíte o pamětihodnosti veškeré detaily. Jestliže se rozhodnete pro Hotel Octárna, budete to mít do zahrad coby kamenem dohodil.

Pokud si nevíte rady s výběrem noclehů, podívejte se na ubytování na Hotel.cz. Po ruce jsou nejlepší penziony a hotely nejen ze Zlínského kraje.