Co by si s sebou do batohu i do kufru měli sbalit majitelé iPhonu, iPadu, Apple Watch či jiných jablečných zařízení? Máme pro vás pár tipů z vlastních zkušeností a také radu, kde nakoupíte potřebné příslušenství na jednom místě, abyste nemuseli platit poštovné zvlášť u každé položky.

Cestování bez telefonu by bylo snad úplně nemožné. S mobilem a internetovým připojením snadno vyřešíte jakýkoliv problém – když ujede vlak, letadlo má zpoždění, případně nereaguje hostitel na AirBnb. Jenže k tomu musíte mít telefon dostatečně nabitý, což bývá u iPhonů poměrně problém. Za nejdůležitější Apple příslušenství na cesty tedy považujeme powerbanku.

Sbalte si dostatek šťávy

GPS nebo sdílení internetového připojení, což jsou funkce, které na cestách využíváte zcela běžně, telefon dost vybíjí. Rychleji se vybíjí také tam, kde je špatný signál. Můžete to omezit třeba tím, že si dočasně zapnete režim letadlo, než se zase dostanete do nějaké civilizovanější oblasti. Nejlepším řešením ale je vzít si s sebou powerbanku a nemuset se stresovat, zda vám baterie vydrží na celou cestu. Vždyť kolikrát si v telefonu nosíte i jízdenky, letenky a další důležité věci – jak byste to udělali, kdyby se mobil vybil? Externí baterie je prostě nutnost!

Kabel nebo raději dva

Samozřejmě si s sebou vezměte i nabíjecí kabel s USB koncovkou. Častokrát se vám stane, že někde na nádraží, letišti či zastávce MHD najdete USB porty, kam svůj telefon můžete připojit. Ano, zase jsme skončili u baterie, ale nabitá baterka je na cestách opravdu důležitá. Doporučujeme vzít si s i klasický adaptér do zásuvky, třeba ve vlacích někdy zásuvky bývají.

Dobré a odolné pouzdro

Jste zvyklí hodit telefon jen tak do batohu, nebo ho naopak celé cesty nosíte v ruce? V obou případech potřebujete dobré pouzdro, které ho ochrání. Pokud se vydáváte na outdoorovou dovolenou, pravděpodobně užijete vodotěsná pouzdra a obaly či super odolná pouzdra.

A kde tohle všechno koupit? Na jednom místě v e-shopu Appleking.cz.