Plastická chirurgie rozhodně není výdobytkem posledních desetiletí. První zmínky o zákrocích z tohoto oboru pochází už z 8. století př. n. l. a šlo o kožní transplantace. Lékaři dnes samozřejmě dokážou fenomenální zázraky s každým tělem.

Jak pomáhá plastická chirurgie?

Ve starém Římě bylo běžné, že se tehdejší lékaři pokoušeli zmírnit efekt rozštěpu, upravovali nos a podobně. Opravdu většího rozkvětu se tento lékařský obor dočkal za 1. světového války, kdy bylo zapotřebí operovat nejen úrazy jako takové, ale bylo zapotřebí provést i estetické úpravy po amputacích zejména v obličejové části. Dnes je plastická chirurgie na takové úrovni, že dokáže vylepšit to, co nám třeba snižuje sebevědomí. Například ženská ňadra. I když jsou malá, ne už tak pevná, nejde o hendikep, jako je chybějící nos. Ale ženy mohou mít psychické potíže, protože mají pocit, že nejsou tak atraktivní. Plastické operace sice nepatří mezi extra jednoduché zákroky, komplikací je vzhledem k provedeným zákrokům opravdu málo. A jaké jsou nejčastější plastické operace?

Modelace prsu – Praha

Estetická úprava prsou patří mezi nejčastější zákroky plastické chirurgie. Dříve si ženy užívaly, že mají nová prsa, proto to bylo hodně vidět. Nosily se obří, kulaté silikony, dnes je trendem přirozenost. Nositelky implantátů chtějí spíš podpořit svoji ženskost, možná prsa trochu zvětšit, často zpevnit např. po kojení. Existují stovky implantátů, které se dělí podle velikostí i tvaru. Pokud i vy máte zájem o úpravu prsou, najděte si ve vyhledávači nejbližší kliniku, např. podle výrazu „modelace prsu Praha“.

Plastická operace očních víček – cena

Úprava očních víček se netýká pouze estetické stránky, podstupují ji ženy i muži, protože převislá horní víčka nebo opuchlá spodní víčka brání kvalitnímu vidění a vám se tak zhoršuje zrak. Navíc při ostření krčíte čelo, takže se vám tvoří víc vrásek. Na kolik zákrok vyjde? Záleží na rozsahu operace, většinou jde o 15 000 korun, pro bližší informace se ale podívejte na internet, kde si zadáte „plastické operace očních víček cena“.