Bali je ostrov barev, kultury a živého dobrodružství. Díky kombinaci pláže a hor, bujné vegetace a ostrých sopečných strání, je ostrov pravděpodobně nejznámějším ostrovem v Indonésii.

Není bezdůvodně nazýván jako Ostrov bohů – výlet na Bali, může být skutečně zážitkem, který změní celý váš život! Zažijte slavné surfování na jižním Bali nebo prozkoumejte hory, chrámy a pláže s černým pískem na zbytku ostrova. Každý si tu najde to své.

Doprava na Bali

Dobrou zprávou je, že mnoho hotelů na Bali, nabízí vyzvednutí a odvoz z/na letiště Ngurah Rai, a to buď v ceně pobytu nebo za zvýhodněný poplatek. Silnice na Bali nejsou nejlepší v okolí a řidiči nejsou úplně ohleduplní k chodcům, proto si tu dávejte velký pozor. Nejlepší bude zajistit dopravu přímo s hotelem nebo s vaším průvodcem. Veřejná doprava je levná a snadno dostupná, ale obecně je doporučováno, držet se předem naplánovaných turistických tras. Turistické autobusy i trajektové služby zahrnují i cestování mezi městy na ostrově. Chcete-li sejít z vyšlapané cesty, je ideální pronajmout auto, osobního řidiče nebo skútr či taxi.

Jídlo a kultura na Bali

Bali je jedním z nejotevřenějších ostrovů v Indonésii. Mnoho jeho obyvatel následuje svou vlastní jedinečnou víru balijského hinduismu a začleňuje ji do svých tanců, architektury, atd.

Ostrov je také známý pro pouliční prodávání jídel. I na luxusním výletu byste měli vyzkoušet levné jídlo z oblíbeného místního warungu!

Na rozdíl od většiny etnik Indonésie, která je primárně muslimská, zahrnuje hodně tradičních balijských pokrmů z vepřového masa, stejně jako dušenou nebo smaženou rýži a nudle, zeleninu a mořské plody – také v pikantní verzi! V balijské kuchyni existuje několik skutečných vegetariánských možností, takže myslí i na ty, co nejedí maso.

Nejlepší památky a aktivity na Bali

Surfing – Jižní Bali je známé svými úžasnými surfovacími plážemi včetně Dreamland, Padang Padang a Uluwatu. Většina surfování zde bude pro středně pokročilé až pokročilé surfaře, i když lekce jsou k dispozici i pro méně zdatnější.

Kecak Fire Dance – Tento rituální tanec byl vynalezen ve třicátých letech minulého století. Je pozoruhodně dramatický, včetně skandujícího sboru a lidech v kostýmech vyprávějících příběh Rámovy porážky démonického krále Ravany kolem ohně.

Balijské chrámy – Tyto úžasné architektonické zázraky jsou na ostrově dech beroucím zážitkem. Na jižním Bali se nachází slavná Pura Luhur Uluwatu, nebo tu můžete spatřit taktéž mateřský chrám Besakih na nejvyšší hoře na Bali Mount Agung, která byla kdysi aktivní sopkou.