Ne každý je spokojený se svým nynějším zaměstnáním a oborem, který vykonává. Leckdy dokonce lidé ve svém odvětví ani nemohou najít vhodnou a dobře placenou pozici, protože trh práce se zkrátka mění. Zvláště v dnešní době, jež je poznamenaná krizí v důsledku epidemie koronaviru. Co tedy dělat, chcete-li zkusit něco jiného? Zajímavým řešením je absolvování rekvalifikace.

Proč zvolit právě kurzy účetnictví a daňové evidence?

V současnosti je mezi firmami velká poptávka hlavně po účetních a zaměstnancích se specializací na daňovou evidenci. O práci v tomto oboru rozhodně není nouze. Ne náhodou jsou tudíž velmi žádané rekvalifikační kurzy účetnictví v Olomouci a dalších větších městech, kde je poptávka po tomto oboru skutečně značná. Účetnictví a daňová evidence je ideální pro uchazeče, kteří nemají problém s čísly a matematikou, mají rádi práci na počítači, zároveň však umějí komunikovat s lidmi.

Pro koho jsou kurzy vhodné?

Rekvalifikační kurzy účetnictví v Olomouci jsou dostupné prakticky pro kohokoliv. Pakliže jste dlouhodobě vedeni na úřadu práce, lze za splnění určitých podmínek projít vybraným kurzem bez nutnosti za něj platit, neboť platbu provede úřad práce. Ostatní si za kurz, jenž trvá několik týdnů, zaplatí kolem 10 tisíc korun, což jistě není žádná závratná suma, kvůli níž byste si změnu profese měli rozmyslet.

Rekvalifikační kurzy jsou vhodné pro začátečníky, ale také třeba pro zájemce, kteří již s daným oborem mají jisté zkušenosti z minulosti, avšak potřebují nabrat nové vědomosti, neboť se daňová evidence a účetnictví docela dynamicky vyvíjejí a dochází zde k nemalým změnám v právních předpisech.

Jak rekvalifikace probíhá?

Kurzy jsou vedené praktickou formou, takže si potřebné znalosti osvojíte velmi rychle. K dispozici jsou vám zkušení lektoři. Na závěr vykonáte zkoušku. Pokud je úspěšná, obdržíte osvědčení s certifikátem. Díky němu pak získáte lepší pozici při shánění nového zaměstnání. Místa účetních ve firmách bývají dobře placená, takže pro vás rekvalifikační kurz účetnictví a daňové evidence může být startem k finančnímu zajištění do budoucna.