Každý rok se touto dobou potýkáme s problémem, co vymyslet svým blízkým jako dárek k Vánocům, aby je to nejen potěšilo, ale bylo zároveň i trochu užitečné. Pokud máte kolem sebe studenty nebo takzvané věčné studenty, kteří se neustále rádi učí něčemu novému, pak vám můžeme pomoci vaše dilema vyřešit. Věnujte jim kurz cizích jazyků – a to ne jen tak ledajakých.

Jazyky, které mají budoucnost

Jazyky, kterými se mluví na evropském kontinentu nebo alespoň u našich sousedů, se dají dnes naučit téměř kdekoliv a především studenti se je učí přímo ve škole. My vám však dnes přinášíme tip na studium jazyků, které by vás normálně asi nenapadly, ale vězte, že právě tyto jazyky jsou takzvanými jazyky budoucnosti s širokým záběrem uplatnění. A jaké že jazyky tedy máme na mysli? Doporučujeme vám obdarovat vaše blízké kurzem arabštiny nebo perštiny.

Proč arabština?

Studium arabštiny rozhodně nepatří ke standardům, které by byly v naší kultuře obvyklé. Přesto má znalost tohoto semitského jazyka velkou budoucnost, a to díky možným pracovním příležitostem, které budou do Evropy postupně přicházet. Arabštinu využívá více než 300 milionů lidí v celkem 26 státech, jako jsou například Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Alžírsko, Egypt, Izrael či Jordánsko. Řada arabsky mluvících zemí je nesmírně bohatá a místní společnosti postupně expandují směrem do Evropy. Arabština kurz je tak skvělým dárkem pro ty, kteří rádi poznávají nové kultury, objevují něco neznámého a zároveň mají vizi úspěšné budoucnosti.

Proč perština?

S tímto indoevropským jazykem je to hodně podobné jako s arabštinou. Jedná se o úřední řeč Íránu – a právě tato země je nesmírně bohatá díky ropě a do budoucna se očekává příliv celé řady obchodních možností Naučit se však persky pouze vlastními silami není úplně snadné, a to zejména kvůli speciálnímu písmu, proto je vhodně vybraný perština kurz ideálním řešením pro ty, kteří se nebojí nových výzev, a rádi by nakoukli pod pokličku této země, o které panuje v Evropě spousta předsudků.

Ať už se rozhodnete zvolit jako vánoční dárek perština kurz či arabština kurz, rozhodně neprohloupíte. Darujete tak totiž svým blízkým cenný dar do budoucna.