Je všeobecně známo, že peníze nerostou na stromech, zvláště pak v dnešních dnech. Abyste se nedostali do finančních potíží, měli byste se svými penězi zacházet dost obezřetně. To mimo jiné také znamená šetřit na elektřině. Dnes se totiž jedná o jednu z nejdražších komodit u nás.

Kde všude se dá ušetřit?

Elektrická energie v posledním zhruba půl roce zdražila několikanásobně, což se samozřejmě projevilo i na výšce ročního vyúčtování většiny domácností. Tomuto trendu nijak nezabráníte, jelikož ceny zvyšují víceméně všichni dodavatelé, včetně těch nejvýznamnějších.

Co však ovlivnit můžete, to je spotřeba. Není nezbytné proměnit svou moderní domácnost ve středověkou maštal, kde se svítí jen loučemi. Můžete šetřit, a přitom výrazněji netrpět.

Předně byste měli začít používat spotřebiče, jež mají příliš vysokou spotřebu. Ideální je vyhodit je, případně vyměnit za novější, daleko úspornější. Jedná se sice o docela velkou investici, ovšem ta by se vám vyplatila i za normálních cen elektřiny, natožpak těch dnešních.

Naučte se také zhasínat na místech, kde se zrovna nikdo nenachází. Zdá se to jako maličkost, ale pár kilowattů takto ročně ušetříte. Samozřejmě toto moudro předejte i svým rodinným příslušníkům, jinak budete stále svítit nazdařbůh.

A když už mluvíme o svícení, rozhodně vyhoďte všechny vláknové žárovky a místo nich nainstalujte několikanásobně úspornější LED světla.

Proč LED žárovky?

Nejnovější LED osvětlení skutečně čerpá daleko méně energie než konkurence, a navíc není vůbec drahé. Základní žárovky se dají pořídit jen za pár desítek korun. Svítí více než dostatečně, a přitom jsou energeticky extrémně nenáročné. Pokud jste doteď používali všude jen světla s vláknem, poznáte skutečně dost velký rozdíl ve spotřebě.

Takováto, ale i jiná světla, můžete nakoupit na internetu, například v e-shopu Sirling. Díky kvalitnímu zpracování stránek nebudete muset kvůli nalezení toho, co hledáte, procházet všechny kategorie na webu.