Mnoho věcí se díky modernímu pokroku dá vyřídit prostřednictvím internetového připojení. Platí to samozřejmě i pro cestovní pojištění, bez kterého se vaše cesta do zahraničí rozhodně neobejde. Pokud jste rozhodnutí vyrazit do ciziny, nepodstupujte riziko milionových dluhů, které si můžete ze zahraničí bez řádně sjednaného pojištění dovézt místo suvenýrů. Online formou si takové pojištění můžete sjednat pohodlně z domova dokonce i v den odjezdu.

První pravidlo: Informujte se o limitech i výlukách

Předtím, než uzavřete cestovní pojištění přes internet, uvědomte si, že musíte při jeho sjednávání spoléhat jen sami na sebe. Je proto důležité se předem informovat o obsahu základního cestovního pojištění, promyslet varianty připojištění, zjistit zda nespadáte do pojistných výluk a zkontrolovat výši limitů. Na druhou stranu můžete přes internet získat skutečně levné pojištění do zahraničí, které lze uzavřít doslova na poslední chvíli. Ani ve státech EU na pokrytí výloh nestačí obyčejná kartička zdravotní pojišťovny. Sice vám v členských státech neodepřou ošetření ani léčbu, ale výlohy si budete muset platit sami. Více na toto téma zde.

Druhé pravidlo: Využijte kalkulátor a zmonitorujte své předpoklady

S jednoduchým online kalkulátorem snadno a rychle zjistíte, která pojistná varianta je pro vás nejvýhodnější. Díky němu si shrnete všechna případná rizika a zjistíte, které pojistné události se vás týkají. Můžete získat i nemalou slevu za platbu cestovního pojištění přes internet. Další slevy se týkají dlouhodobého pojištění, rodinného pojištění nebo akční slevy pro vybrané sezóny. Nezapomeňte ani na kontrolu pojistných limitů a v případě, že se chystáte v zahraničí sportovat, zvažte také úrazové pojištění či pojištění odpovědnosti za škody a zranění způsobené třetím stranám.

Třetí pravidlo: Před odesláním zkontrolujte všechny zadané informace

Přílišný spěch se v tomto případě nevyplatí. Snadno totiž můžete vyplnit nesprávné údaje o pojišťované osobě, zvolit nevhodnou výši pojistných limitů nebo zapomenout na některou z variant připojištění, které se vaši situace týkají. Pokud tedy sjednáváte cestovní pojištění do zahraničí on-line, nezapomeňte si před odesláním projít znění celé smlouvy, zkontrolovat aktivity pro které jste pojištění a teprve poté potvrďte svoji objednávku. Pak stačí již jen zaplatit a stáhnout si z emailu zaslané potvrzení o pojištění. Od toho okamžiku jste řádně pojištění a můžete vyrazit na cestu.