L

áká Vás brzká jarní dovolená nebo prodloužený víkend za hranicemi České republiky? Nemusíte cestovat daleko, abyste si užili zasloužené dny relaxace. Během dovolené Slovensko můžete dát zapomenout každodenním starostem a načerpat novou energii.

Nenechejte si ujít příležitost navštívit Banskou Štiavnicu

Slovensko Vás očaruje svými pustými lesy, nádhernými horskými dolinami i hlubokými jeskyněmi. Ačkoliv Slovensko stálo v historii dlouhou dobu v pozadí dnešního Maďarska tehdejšího Uherska, neboť bylo jeho součástí i zde můžete navštívit zachovalé zámky a nedobytné hrady. Slovensko láká také díky koupání v termálních koupalištích. Během Vašich toulek po Slovensku můžete zavítat například do jednoho z nejstarších a nejslavnějších slovenských měst, kterým je Banská Štiavnica. V historii se město stalo centrem těžby drahých kovů ve střední Evropě. Centrum města tvoří náměstí Sv. Trojice, kde se nachází i rodný dům slavných slovenských hereček Magdy a Emílie Vášáryových. V roce 1993 bylo historické jádro města společně s technickými památkami v okolí zapsáno do seznamu UNESCO. Nezapomeňte navštívit také štolu Glanzenberg.

Ubytování pro Váš eurovíkend v březnu

Hotely Slovensko můžete najít prostřednictvím internetového zábavního portálu Firmy na zážitky, která pro Vás společně se značkou Hotelcard připravila balíček „Eurovíkend pro dva“. Ten obsahuje tři čísla, přičemž každé číslo platí pro rezervování ubytování na jednu noc pro dvě osoby. Ubytování pro Váš eurovíkend můžete najít zde www.firmanazazitky.cz/eurovikend-v-breznu/. Sami se můžete rozmyslet, zda všechna tři čísla uplatníte v jednom hotelu nebo vyzkoušíte více ubytovacích služeb. Uplatníte-li každé číslo někde jinde, budete mít možnost během pobytu navštívit více míst. Ubytování v jednom luxusním hotelu však přináší výhodu v tom, že se blíže seznámíte s jednou destinací.