Zajímají vás zvláštní místa s tajemnou historií či atmosférou? Objevte nejstrašidelnější města světa, která vás mohou postrašit na první pohled, ale mnohdy se zdají být naprosto normální, až do té chvíle, než vám začnou místní vyprávět o svých dosavadních podivných zážitcích. 

Pluckley, Velká Británie

Tato vesnice si zasloužila i své místo v Guinnessově knize rekordů. Stala se totiž nejstrašidelnější vesnicí na světě. Zdejší obyvatelé se totiž podle jejich slov setkávají s více než dvanácti různými příznaky. Hovoří například o duchovi farmáře, který se zastřelil, o duchovi pobodaného muže či zkrvaveného vojáka. Místních kostelem prý prochází také bílá a rudá paní. Bohužel byla tato vesnice z knihy rekordů časem vymazána, jelikož zde novináři nic zajímavého neobjevili.

Jerome, Arizona

Ve 20. letech minulého století žilo v Jerome více než 10 tisíc obyvatel. Ty sem přilákala ložiska mědi. Zpravidla se jednalo o zvláštní osoby, které potřebovaly co nejrychleji získat peníze. V Jerome byly tak na denním pořádku přestřelky, bujel obchod s opiem, nechyběly ani nevěstince. Dnes je město opuštěné, ale hovoří se o tom, že důlními šachtami dosud zní úpěnlivé zvuky. Za nejděsivější je považován Grand Hotel, ve kterém byla dříve nemocnice.

Ospalá díra, New York

Toto místo proslavila povídka spisovatele W. Irvinga, ve které byl hlavní postavou bezhlavý jezdec. Následně byl podle povídky natočen stejnojmenný film s Johnnym Deppem. Irvingovo dílo je smyšlené, ale pravdou je, že se opírá o pozorování duchů a zážitky místních obyvatel. Zjevuje se zde prý voják s useknutou hlavou, nad tamním hřbitovem se převalují zvláštní oblaka mlhy a mezi náhrobky je dodnes slyšet podivné šeptání. Ve Sleepy Hollow s její zvláštní atmosférou zažijete pravou husí kůži, zvlášť, půjdete-li se večer projít kolem hřbitova.