Přemýšlíte o tom, kam letošní léto vyrazíte k moři? Seznamte se s nejlevnějšími destinacemi v Evropě, ve kterých vám dovolená finančně rozhodně nezruinuje. 

Albánie

Země, do které mnoho českých turistů neputuje, přitom se jedná o jednu z nejlevnějších evropských zemí pro dovolenou u moře. Průměrné zdejší ceny se totiž pohybují až o 21 % níže než u nás. Albánie vás okouzlí i svou panensky čistou přírodou, majestátními horami, krásnými řekami i příjemnými přímořskými letovisky. Při návštěvě Albánie jistě stojí za to vidět města Berat, Gjirokastra, národní park Theth či pohoří Prokletije. Pro dovolenou u moře se hodí letovisko Durrës.

Bosna a Hercegovina

Další na seznamu nejlevnější destinací v Evropě je jistě Bosna a Hercegovina, kde jsou ceny o 20 % nižší než v ČR. Krásné je například přímořské letovisko Neum a okolní města. Těšit se můžete na nádech Orientu a vzdálenějších kultur. Navštívit totiž můžete živé bazary, mešity, medresy, nádherné lázně a další kulturní zajímavosti. Určitě nevynechejte historické město Mostar s unikátním postem. Za návštěvu stojí také Sarajevo, křesťanské poutní místo Medjugorje, popřípadě chorvatský Dubrovník, který se nachází jen 65 km jihovýchodně od Neumu.

Bulharsko

I Bulharsko můžeme zařadit mezi nejlevnější destinace v Evropě pro dovolenou u moře. Standardem zde jsou i levné hotely s kvalitními službami a možností stravování all inclusive. Překvapí vás zde i místní ceny, které jsou v průměru o 16 % nižší než u nás. Bulharské pobřeží se může pyšnit mnoha vybavenými prázdninovými letovisky. Jedná se například o Slunečné pobřeží, kde najdete písečné pláže i turistické atrakce. Azurové moře a zlatavý písek na vás čeká na Zlatých Píscích. Klid však najdete v menších letoviscích, například v Albenu a Balčiku. Za návštěvu stojí i historické město Nesebar, které je zapsáno na seznamu UNESCO.