Milujete cestování? Zapomeňte na tradiční lokality, které jsou spojeny se západem, nebo jihem Evropy. Zkuste něco méně tradičního. Máme na mysli severské země. Které patří mezi velký hit a jaké jsou důvody pro jejich návštěvu? Zjistěte to společně s námi.

Norsko

První zemí, kterou si zmapujeme, je rozhodně Norsko. Pro nás je určitě zemí nejvzdálenější. Dostat se do něj však není žádným problémem. Kdo nevyužije letadlo, ten může zkusit stále populárnější trajekt do Skandinávie. Je možností, jak přicestovat i se svým vozem a zemi tak poznat mnohem, jednodušeji. Nemusíte tak být omezováni možnostmi veřejné dopravy. A kam se vydat na úplném začátku poznávání? Na neznámější místa, jako jsou tato:

  • Ostrov Senja
  • Hardangerfjord
  • Lofotech

Švédsko

Většina lidí zná tuto zemi hlavně ve spojení s hokejem. Není to jediný důvod, proč se o ni začít zajímat. Nabídne i řadu turistických lákadel. Ani zde není problém vydat se na cestu buď leteckou dopravou, nebo vyrazit méně tradičně trajektem do Švédska. Kdo to udělá, ten zaručeně nebude litovat. I u této země je třeba říci, že má lákadel více než dost. Navíc přímo sousedí s Norskem a tak není problém během jednoho tripu poznat obě lokality. A co patří mezi to hlavní?

  • Národní park Stora Sjöfallet
  • Most přes Öresund
  • Švédský parlament

Finsko

I tato země je známá hlavně hokejem, ale i celkem tuhou zimou. Zapomínat by se na ni však nemělo ani v souvislosti se zajímavými památkami a místy, které je vhodné vidět na vlastní oči. I zde samozřejmě budeme konkrétnější a upozorníme na několik oblastí. Jsou to třeba Ålandy, kraj označovaný jako Severní Karélie, nebo známé Laponsko. Jasným výchozí bodem by měly být zcela pochopitelně také Helsinky. A kdy zemi navštívit? Určitě doporučujeme období letních prázdnin, kdy jsou zde průměrné teploty mezi 14 – 17 stupni. Na poznávání ideální hodnoty.