Kouření nepatří mezi ty nejctnostnější zlozvyky, nicméně pokud už musíte inhalovat tabákový kouř, určitě bude pro vás lepší užívat vodní dýmku. Ta totiž dokáže chuť ještě umocnit a její používání vypadá rozhodně elegantněji než kouření klasických cigaret.

V čem jsou cigarety lepší?

Předně je dobré si říci, v čem mají cigarety nespornou výhodu oproti dýmkám. Jednoduše řečeno, můžete si je vychutnat víceméně kdekoliv chcete. I z těch nejmenších vodních dýmek se špatně kouří, když nejsou ve stabilní poloze. Musí tedy být položeny na zemi, ideálně na stole. Toho lze v parku dosáhnout jen těžko.

Proto si lidé vychutnávají kouření z dýmek víceméně hlavně v domácích podmínkách, případně v podnicích, jež mají takovéto vybavení k dispozici.

Na velikosti dýmek rozhodně záleží

Chcete-li si koupit domů nebo do podniku vodní dýmku, měli byste se rozhodovat hlavně podle velikosti.

Malá levná dýmka se dá snadno přenášet a je možné ji díky zvýšené mobilitě brát s sebou třeba na různé večírky. Obecně se však tento druh dýmek nedoporučuje kupovat hlavně kvůli horším chuťovým kvalitám.

Středně velké modely jsou na tom, co se chuti týče, daleko lépe. Sice jsou větší a těžší, takže se s něčím takovým asi po kamarádech nebudete chtít příliš tahat, avšak když budete hodně chtít, zase tak velký problém by to být neměl.

Ty největší verze pak už je dobré mít přeci jen pořád doma. S dobře zvoleným tabákem si můžete hodně pošmáknout, jelikož velké vodní dýmky obvykle produkují nejchutnější kouř.

Záruka

Samozřejmě, že je možné si koupit i zajetou vodní dýmku, nicméně tím obvykle přijdete záruku.

V případě malých verzí nejde o kdovíjak drahé zboží, ovšem velké dýmky už stojí slušné peníze. Tady se rozhodně vyplatí investovat finance raději do nového modelu, na který se záruční lhůta vztahuje.