Nebaví vás klasické zájezdy s cestovními kancelářemi, kde nenajdete nic nového? Chcete zažít netradiční dovolenou a splnit si své představy o trávení volného času v jiné zemi? Není nic jednoduššího, než se vypravit do exotických krajů vstříc novým dobrodružstvím.

O jaké dovolené sníte?

V první řadě je dobré mít alespoň přibližnou představu o tom, co by vás lákalo. Pro někoho představuje exotická dovolená poklidné relaxování na pláži, ale pro jiného to znamená hlavně spoustu aktivních činností a objevování místních zvyků. Zájezdy na míru mají tu obrovskou výhodu, že se dokážou přizpůsobit vašim potřebám, snům a přáním. Stačí si jen umět vybrat, nebo specifikovat své požadavky. Hledejte doporučení na zajímavé lokality a zjistěte si, kde na vás čeká to nejlepší. S pořádnou porcí informací bude následný výběr o něco jednodušší.

Výběr podle touhy po zážitku

Možná ještě nejste naplno rozhodnutí, kam se chcete podívat, ale máte představu o zážitcích, jaké toužíte získat. Vypravit se můžete za poznáním exotické kuchyně, na dovolenou protkanou lehkým adrenalinem, na toulky neznámou přírodou a podobně. Ideální je skloubit několik činností do jedné vydatné dovolené, díky které získáte moře nových vzpomínek. Dalším variantou je rozhodnutí, kdy si vyberete více destinací a v každé se zaměříte na jednu určitou činnost.

Podívejte se do světa se zájezdem na míru

Luxusní dovolená nemusí být nutně strašlivě drahá, ale může spočívat ve správném výběru. Pokud nemáte neomezené finanční prostředky, můžete udělat kompromis mezi nároky na servis v místě ubytování a raději se vypravit do odlehlejšího kraje. Při pomoci od cestovní kanceláře, která se specializuje na zájezdy na míru, navíc získáte cenné tipy pro danou lokalitu, takže si svůj pobyt jistě užijete na maximum.