Turecko je pro nás poměrně vzdálenou zemí a tak i doprava je delší než u jiných oblíbených destinací. Nejčastěji se do Turecka cestuje leteckou dopravou, další možností je cesta autem, ale dostat se do této země můžeme i autobusem a s přestupem dokonce i vlakem. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých způsobů dopravy do Turecka a jak dlouho cesta do této země, ležící hned na dvou kontinentech, trvá?
Doprava do Turecka letecky
Letecké spojení s Tureckem je jednoznačně nejpohodlnější a samozřejmě i nejrychlejší variantou. Např. do Istanbulu pravidelně létají přímé linky z Prahy a doba letu je cca 3 hodiny. Kromě pražského letiště je možné využít i velká mezinárodní letiště v okolních státech, např. ve Vídni (výhodné např. pro ty, co žijí na jižní Moravě).
Cesta do Turecka autobusem
Do Turecka se můžeme dostat také autobusem. Na rozdíl od Chorvatska, které je přece jenom blíž, cesta do Turecka je opravdu hodně dlouhá. Trasa Praha – Istanbul trvá zhruba 35 hodin a vzhledem k ceně jízdenky, která je jen o málo nižší než cena letenky se autobusová doprava do této země moc nevyplatí.
Cesta do Turecka autem
Pokud z nějakého důvodu nechceme do Turecka letět letadlem, další možností je cesta autem. Z Prahy do Istanbulu pak ujedeme přibližně 2000 km a trasa povede přes Slovensko, Maďarsko a Bulharsko. Samozřejmě musíme mít dostatek financí jak na benzín, tak na dálniční poplatky a mýtné.
Cesta do Turecka vlakem
Poslední a asi nejméně využívanou je doprava do Turecka vlakem. Cesta vlakem do Istanbulu vede přes Budapešť, Bělehrad a Sofii a zabere cca dva dny. Vzhledem k velmi vysoké ceně jízdenky je tento způsob dopravy do Turecka vhodný asi jen pro zaryté fanoušky vlaků, jinak se určitě nevyplatí.