Říká se, že pokud vás přestane bavit Londýn, ztratili jste chuť do života. V tomto městě je stále co vidět, objevovat, ochutnávat. Nejznámější návštěvní body jsou Tower Bridge a Tower…

Tower

Tower býval palác, posledním králem, který zde žil byl však Jakub I., který zemřel v roce 1625. Dnes je toto místo považováno za nejstrašidelnější místo v Londýně, a to díky své historii, kdy hlavní budovu, takzvanou Bílou tvrz / White Tower,  nařídil postavit Vilém Dobyvatel, aby město chránila před útočníky. Časem však sloužila také jako zvěřinec, zbrojnice, mincovna, pokladnice, ale především jako místo poprav a vězení. Údajně zde mají být zazděné jeptišky i vyšší hlavy. Prohlídkou vás zaníceně provedou takzvaní Beefeateři, kteří budou oblečeni v tradičních tudorovských kostýmech. Cena prohlídky je pětadvacet liber.

Katedrála svatého Pavla, tedy St. Paul’s Cathedral

Jedná se o sídlo londýnského arcibiskupa. Pochází ze sedmnáctého století a z jeho Zlaté vyhlídky z chrámové kopule, je údajně ten nejkrásnější výhled na celý Londýn. Jedná se o dílo architekta Christophera Wrena, který se údajně inspiroval bazilikou svatého Petra v Římě. I přes odpor se mu podařilo prosadit místo věže kopuli a samotný chrám je postaven z portlandského vápence s půdorysem ve tvaru kříže, který se protíná v místě, kde stojí 108 metrů vysoká kopule. Konal se zde například pohřeb Winstona Churchilla, anebo svatba prince Charlese a Lady Diany. Cena vstupného se zde pohybuje okolo osmnácti liber, vyplatí se tyto lístky kupovat přes internet, jsou vždy levnější než na místě.

 

China Town

China Town je další londýnskou atrakcí, kterou naleznete v oblasti Soho. Na počátku dvacátého století se zde soustředila výhradně čínská komunita, která zde zásobovala čínské námořníky v londýnských docích. Později se tato čtvrť však stala známou díky legálnímu obchodování s opiáty. Dnes je zde ale místo restaurací, kam chodí praví mezinárodní gurmáni.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup